Utkání otevřel již v sedmé minutě právě Marek Ivan, když zpracoval přihrávku od Vašuta a puk dopravil až do klece Opavy 1:0. Ještě v této minutě inkasoval hostující brankář znovu. Trefil se odchovanec klubu Škumát 2:0. Minutu před koncem první třetiny se podařilo domácím, zásluhou Mičulky, kterého krásnou přihrávkou našel před brankou Škumát, zvýšit na 3:0.

Druhá třetina přinesla aktivní hokej z obou stran, hosté si však vytvářeli více prostoru. Nakonec se jim podařilo tento tlak zužitkovat, když se trefil ve 38. minutě Wolf 3:1. Ovšem modro-bílí dokázali zvýšit na 4:1, když se v poslední minutě druhé třetiny trefil Marek Ivan.

Do třetí třetiny nastoupili lépe opět domácí. Na 5:1 zvýšil Škumát, po pěkné přihrávce Martina Kabeláče. Přesně deset minut poté, když domácí Slezany takzvaně „zamkli", skóroval Uhlár 6:1. Hosté však nebyli spokojeni s vývojem utkání, a tedy alespoň o kosmetickou úpravu se postaral Vlašánek, který dostal puk přesně na hůl od Mlýnka 6:2. V poslední minutě našel zatoulaný puk Marek Ivan a zvýšil na konečných 7:2.

Nový Jičín měl skvělý vstup do utkání. „Utkání jsme opět rozhodli v první třetině, kterou jsme vyhráli 3:0. Myslím si, že jsme byli po celou dobu lepší. Podržel nás brankář Šrámek, který chytil to, co měl. Opava tam měla nějaké brejky, naštěstí je nevyužila a my jsme jim utekli," řekl k utkání trenér Nového Jičína Kamil Glabazňa.

Novojičínští hokejisté tak vrátili soupeři předchozí porážku 2:12. „Výsledek je výborný, ale máme trochu problém s nástupem do druhé třetiny. Šli jsme do ní za stavu 3:0 a opět jsme si mysleli, že se nemůže nic stát. Kdyby jejich brankář neudělal chybu, tak by to bylo 3:1, a kdo ví, co by ve třetí třetině bylo. Naštěstí tam šel Mara Ivan důrazně za pukem, a tím donutil gólmana k chybě. To, si myslím, že rozhodlo. Třetí třetinu jsme si už uhráli. Pozitivní je, že za poslední čtyři zápasy jsme dali 23 gólů, a tak by to mělo být. Je důležité, že to kluky baví," zhodnotil další přípravné utkání Kamil Glabazňa.

O posledním přípravném utkání Nového Jičína na domácím ledě, proti Karviné, se dočtete v sobotním vydání Novojičínského deníku.

HC Nový Jičín - HC Slezan Opava 7:2 (3:0, 1:1, 3:1)
Branky: 7. Ivan (Vašut), 7. Škumát (Zedník), 19. Mičulka (Škumát, Kabeláč), 40. Ivan, 42. Škumát (Kabeláč, Vašut), 52. Uhlár, 60. Ivan (Škumát, Zedník) 38. Wolf (Bednárek), 58. Vlašánek (Mlýnek, Galvas). Vyloučení: 8:8, Využití: 2:1. Poměr střel: 38:31.

Nový Jičín: Šrámek - Andrýsek, Vašut, Horák, Gulda, Chvostek F., Hruška - Chvostek M., Ivan, Macháček - Kabeláč, Zedník, Škumát - Mičulka, Skaloš, Uhlár.

-sedy-