Uprostřed minulého týdnu doma porazili Opavu 4:2 a stopli tak sérii čtyř porážek v řadě. Kopřivničtí hokejisté měli našlápnuto k vítězství i v sobotu ve Valašském Meziříčí, kde však ztratili dvoubrankový náskok a nakonec u bobří hráze prohráli 2:3 po prodloužení.

Kopřivnické držel v první třetině, ve které se ani jednou nevylučovalo, výborný Hromada v brance. Zkraje druhé části pak Kofroňův celek předvedl rychlý nástup, když nejprve dorážel Sluštík a za minutu zvyšoval na 2:0 po úniku Poruba.

Valaši však stihli ještě do druhé sirény srovnat a ve třetí třetině, v jejímž závěru se do sebe pustili Hryciow s Krutilem, mohly rozhodnout oba týmy, ale duel se musel prodlužovat. Po necelých dvou minutách ho pak rozhodl domácí Dvořák.

„Bohužel jsme po našem dvougólovém vedení jakoby chvíli ztratili koncentraci a soupeř toho využil ještě do konce druhé třetiny. Štěstíčko se nakonec obrátilo k domácím, kteří asi zaslouženě brali bod navíc. Pro nás je to dobrý bod z venku,“ konstatoval trenér kopřivnické Tatry Jaroslav Kofroň, jehož tým nyní přivítá ve druhém derby v sezoně hokejisty Nového Jičína.

„Rádi bychom Novému Jičínu vrátili porážku z prvního vzájemného zápasu,“ poznamenal Kofroň. Tatra má pak po středečním derby v sobotním kole volný los.

Ten měl o víkendu Nový Jičín, který předtím doma ve středu přehrál Valašské Meziříčí 6:4, když vedl již 6:2 a Bobrům dovolil jen závěrečnou korekci. „Od pondělí už se budeme připravovat na derby v Kopřivnici,“ slíbil devětatřicetiletý trenér Ďáblů Petr Macháček.

HC BOBŘI VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – HC TATRA KOPŘIVNICE 3:2 PP (0:0, 2:2, 0:0 – 1:0)

Branky: 30. Weintritt (Hladiš, Daněk), 37. Studený (Hryciow, Pokorný), 62. Dvořák (Weintritt) – 24. Sluštík (Mrowiec), 25. Poruba (Bail, Tomášek). Rozhodčí: Vaněk – Novák, Kučera. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 240.

HC Tatra Kopřivnice: Hromada – Henizl, Stříž, Mrowiec, Marek, Bail, Krutil – Vyčesaný, Tomášek, Poruba – J. Mach, Sluštík, A. Kofroň – Gola, Bartošák, Hrubý. Trenér: J. Kofroň.