O bodu navíc se nakonec rozhodovalo v nájezdech, ve kterých si vítěznou trefu připsal opět devětatřicetiletý hrající kopřivnický asistent trenéra, jenž tak druhým hattrickem v řadě zařídil vítězství Tatry 4:3 po samostatných nájezdech.

Kopřivnice nastoupila do utkání aktivněji a v 10. minutě se dočkala vedoucí branky, když Tomášek dostal kotouč do jízdy, parádní stahovačkou se zbavil protihráče a přesným zakončením rozveselil kotel hostujících příznivců, kteří se starali o atmosféru středečního derby. Druhá polovina první periody však patřila Ďáblům.

V 15. minutě mohli jít sice Kopřivničtí do brejku, který však nezvládli a najednou se sám na Hromadu řítil Málek. Vyražený kotouč si pak našel Robin Gebauer, jenž se postaral o srovnání stavu. Za další dvě minuty už mohli novojičínští příznivci slavit obrat, když Krupa zametl kotouč přízemní ránou až za Hromadova záda.

„Nastoupili jsme velmi dobře a místo toho, abychom vedli 3:0, tak jsme si nechali dát dva góly. Po vedoucí brance nám chyběla trpělivost a Nový Jičín to trestal, i když jsme upozorňovali, že má směrem dopředu kvalitní hráče,“ hodnotil páté derby v sezoně šéf kopřivnické střídačky Jaroslav Kofroň.

PŘETAHOVANOU ŘÍDILI GEBAUER S TOMÁŠKEM

V prostřední periodě jakoby si však Novojičínští nechali aktivitu, díky které slavili obrat, v šatně a po chybě brankáře Slováka byl blízko k vyrovnání Suchý, ale i díky obrannému zákroku Adamíka skončil kotouč jen na boční tyči.

Ve 25. minutě už se ale produktivní první formace Tatry opět dočkala. Ránu zadáka Stříže ještě Slovák vyrazil, ale na bekhendovou dorážku Suchého už stačit nemohl. Tatrováci byli evidentně při chuti, ale další dobré možnosti Červenky či Vyčesaného už novojičínský muž v masce dokázal zpacifikovat.

„Prvních deset minut jsme se hledali, ale ve zbytku třetiny jsme hráli svoji hru a podařilo se nám to to otočit. Ale absolutně nechápu proč jsme ve druhé třetině úplně vypadli ze hry. Každý jakoby si dělal co chtěl a soupeř toho využil. Klukům jsme to samozřejmě o druhé přestávce vysvětlili a pak už to bylo o něco lepší,“ vracel se k průběhu utkání trenér novojičínských Ďáblů Petr Macháček.

Důležitý moment derby přišel v polovině závěrečného dějství, kdy dostali Ďáblové k dispozici přesilovou hru 5 na 3, která trvala 92 vteřin. Macháčkově družině se podařilo udeřit bleskově, když se zpoza brankoviště opět nemýlil Robin Gebauer, jenž tak potvrdil svoji formu z aktuálního ročníku a připsal si již jedenáctý zásah v sezoně, ve které si připsal již 21 bodů (11+10). Nejproduktivnější Ďábel byl evidentně při chuti a od hattricku ho následně připravil jen skvělý zákrok Hromady.

KOPŘIVNICE ZTRÁCÍ NA ĎÁBLY 10 BODŮ

Čtyři a půl minuty před třetí sirénou dostali možnost početní výhody Kopřivničtí, kteří navíc odvolali z ledu gólmana Hromadu. Šestice hostujících hráčů pak uzamkla soupeře v jejich obranném pásmu a po ráně Stříže šikovně tečoval kotouč Tomášek, jenž v polovině 57. minuty vyrovnával na 3:3. Tvrdé KO pak mohl Tatře v poslední minutě přichystat neúnavný Robin Gebauer, ale Kopřivnice mohla děkovat výtečnému Hromadovi.

Prodloužení 3 na 3 pak bylo v jasné režii hostů, když hned v první minutě měl dvě velké příležitosti Tomášek a v jeho závěru pak byli blízko rozhodnutí Sluštík a Stříž. Nakonec vše dospělo k nájezdům, ve kterých zavřel klec Hromada, zatímco Tomášek a Suchý byli při zakončení neomylní.

„Kopřivnice nakonec zaslouženě vyrovnala a v penaltách jsme pak podruhé za sebou neuspěli. Popáté už jsme nezvítězili, ale až tak negativně bych to neviděl. Musíme se především odrazit od druhé poloviny první třetiny,“ doplnil k prvnímu duelu v roce 2018 Macháček.

Kopřivničtí si tak mohli poprvé v sezoně užít vítězné derby. „Ale tohle byl podle mě náš nejhorší výkon ze všech odehraných derby. Druhá třetina byla hodně neurovnaná, ale naštěstí jsme alespoň vyrovnali. V závěru jsme to riskli a vyplatilo se. V nájezdech šlo vidět, že si věříme a navíc nás v nich podržel Hromada. Jsme rádi, že jsme mohli udělat radost našim divákům, kteří nás přijeli podpořit,“ hovořil v útrobách novojičínského stadionu Jaroslav Kofroň.

Zatímco hokejisté Nového Jičína hrají v sobotu od 17 hodin na ledě vedoucí Poruby, tak kopřivnická Tatra má v sobotním 34. kole volný los. Už v pondělí od 18 hodin však Kopřivnici čeká dohrávka v domovině poslední Opavy.

 

HK ĎÁBLOVÉ NOVÝ JIČÍN – HC TATRA KOPŘIVNICE 3:4 SN (2:1, 0:1, 1:1 – 0:0, 0:1)

Branky: 15. R. Gebauer (Málek), 17. Krupa (Irgl, Palacký), 49. R. Gebauer (Kocián, Uhlár) – 10. Tomášek (Štepánek), 25. Suchý (Stříž, Štěpánek), 57. Tomášek (Stříž, Vyčesaný), rozhodující nájezd Tomášek. Rozhodčí: Vaněk – Rožánek, Konvička. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 550.

Jak šly nájezdy: 1. Kafka X, Stříž X, 2. Uhlár X, Tomášek 0:1, 3. J. Sonnek X, Suchý 0:2, 4. Kocián X.

HK Ďáblové Nový Jičín: Jiří Slovák I. – Janiczek, Běhal, Adamík, Tomeček, Hruška, Már – Málek, Uhlár, R. Gebauer – Chvostek, Kocián, J. Sonnek – Kafka, Palička, Podlaha – Krupa, Palacký, Irgl. Trenéři: Petr Macháček a Kamil Gebauer.

HC Tatra Kopřivnice: Hromada – Štěpánek, Stříž, Mrowiec, Marek, Krutil, Bail – Vyčesaný, Tomášek, Suchý – J. Mach, Sluštík, A. Kofroň – Červenka, Hrubý, Gola. Trenér: Jaroslav Kofroň.

Zbylé výsledky 33. kola: Opava – Šumperk 3:1, Valašské Meziříčí – Poruba 2:5.

 

ROZHOVOR S KOPŘIVNICKÝM ÚTOČNÍKEM MARTINEM TOMÁŠKEM NAJDETE V PÁTEČNÍM VYDÁNÍ NOVOJIČÍNSKÉHO DENÍKU.

 

II. liga, sk. Východ

1. Poruba 27 18 4 0 5 126:73 62

2. Hodonín 28 16 1 3 8 124:86 53

3. Šumperk 28 15 1 2 10 124:83 49

4. Nový Jičín 28 12 1 3 12 73:96 41

5. Val. Meziříčí 28 10 4 2 12 96:95 40

6. Kopřivnice 28 7 4 2 15 78:119 31

7. Opava 27 4 0 3 20 61:130 15