Skóre utkání, které řídil někdejší novojičínský obránce Tomáš Cabák, otevřeli v 8. minutě domácí, kteří byli za svou aktivitu odměněni vedoucí trefou Daňka. Kopřivničtí však stihli ještě v první dvacetiminutovce srovnat gólový účet, když se v přesilové hře zblízka prosadil Sluštík.

Povzbuzená Tatra pak dokonala obrat hned zkraje druhé periody, když si až před Plška nabruslil Hrubý, jenž skóroval pod horní tyč. Rozjetí hosté byli následně blízko i třetí trefě, ale Plšek byl proti a ve 29. minutě se navíc začínalo znovu do začátku, když Hromadu překonal Brunec.

Nerozhodný stav však vydržel jen 39 vteřin, než domácí obraně pláchl Adam Kofroň, jehož parádní bekhendový blafák znamenal kopřivnické vedení 3:2. „Oproti minulému nepovedenému utkání s Opavou jsme přidali bojovnost a byl to z naší strany daleko lepší výkon. Bylo důležité, že jsme proměnili šance a ubránili jsme přesilovky soupeře a to hlavně ve třetí třetině,“ poukázal na dobrou hru při vlastním oslabení kouč kopřivnické Tatry Jaroslav Kofroň.

Jeho tým totiž nejprve na startu závěrečné periody ubránil přesilovku, kterou Valaši rozehráli již na konci druhé části, aby následně úspěšně zvládl i další tři po sobě jdoucí početní výhody Bobrů.

KOFROŇ: JEŠTĚ CHCEME ZABOJOVAT O PÁTÉ MÍSTO

Jak naložit s výhodou jednoho muže v poli pak domácím ukázala Kopřivnice, když se v 51. minutě dostal k dorážce Pargáč, jenž se předtím naposledy objevil v sestavě zkraje listopadu, a který tak po návratu po zranění přidal důležitý zásah na 4:2.

Hotovo však ještě zdaleka nebylo, neboť v polovině 58. minuty snížil na rozdíl jediného zásahu Pořický a zanedlouho zazvonila za Hromadou i branková konstrukce. Kopřivničtí však poté zvládli i soupeřovu hru bez brankáře a Valašskému Meziříčí se devět špílů před koncem základní části přiblížili na rozdíl šesti bodů. „Hráli jsme dobře z obrany a soupeře jsme nepouštěli do nějakých větších příležitostí. Hráči podali týmový výkon a věřím, že ještě zabojujeme o páté místo,“ přeje si šéf kopřivnické střídačky.

Před Tatrou je nyní sobotní domácí derby proti Novému Jičínu, které bude mít benefiční nádech a už v pondělí pak dorazí na kopřivnický led v rámci dohrávky vedoucí Poruba. „Chtěli bychom už v derby konečně uspět za tři body a hlavně navázat na dobrý výkon z Valmezu,“ zdůraznil závěrem Jaroslav Kofroň.

HC BOBŘI VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – HC TATRA KOPŘIVNICE 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)

Branky: 8. Daněk (D. Varga, Kývala), 29. Brunec (Dvořák, Pořický), 58. Pořický (Brunec, Dvořák) – 15. Sluštík (Štěpánek, Hrubý), 21. Hrubý (Pargáč, Sluštík), 30. A. Kofroň, 51. Pargáč (Sluštík, Štěpánek). Rozhodčí: Cabák – Barteček, Novák. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:2. Diváci: 200.

HC Tatra Kopřivnice: Hromada – Štěpánek, Stříž, Fojtík, Marek, Krutil, Bail – Červenka, Tomášek, Vyčesaný – Pargáč, Sluštík, Hrubý – J. Mach, Gola, A. Kofroň. Trenér: Jaroslav Kofroň.

Zbylé výsledky 39. kola: Opava – Poruba 2:5, Šumperk – Hodonín 4:0, Nový Jičín měl volný los.