„Bylo to vlastně stejné utkání jako minule. Po delší době jsme vydrželi opět celé utkání bez nějakých větších chyb, ale bohužel jsme nedávali branky. Je to obrovská škoda, protože si myslím, že bychom si minimálně bod zasloužili,“ komentoval těsnou porážku trenér kopřivnických hokejistů Jaroslav Kofroň.

Ostravané vstupovali do utkání po dvou porážkách v řadě, na což rozhodně nejsou zvyklí. Kopřivnický celek Jaroslava Kofroně, kterému tentokráte scházel hrající asistent trenéra Martin Tomášek, musel od úvodu čelit porubskému tlaku, ale Hromada byl dlouho bezchybný. S přibývajícími minutami však musel být na pozoru i domácí muž v masce Kůdela, jenž musel řešit nejvážnější situaci Tatra v první části v její polovině, kdy se dral ke kotouči Sluštík. Dvě nuly na světelné tabuli však v závěru první dvacetiminutovky poopravil na domácí straně Káňa, jehož rána zařídila těsný náskok lídra.

Kopřivnické možnosti, jak srovnat stav utkání, však přišly i v prostřední periodě a to i díky přesilovkám. Tatra nakonec přetavila ve vyrovnání až tu třetí, když těsně před polovinou zápasu překonal Kůdelu Vyčesaný. Hosté byli tou dobou daleko aktivnější a obrat visel ve vzduchu, ale ve zbytku nervózní druhé části už se nakonec ani v jednom případě za jednou z branek červené světlo nerozsvítilo.

VYJDE TO V ŠUMPERKU I PODRUHÉ?

Zkraje závěrečné části mohla přijít s gólovým úderem Poruba, ale Kopřivnici už poněkolikáté podržel pozorný Hromada. S nerozhodným stavem mohli pohnout i hosté, ale dělovku Štěpánka dokázal Kůdela zpacifikovat. Tatra pak sice na začátku druhé poloviny poslední třetiny přečkala početní výhodu Poruby, když fauloval Heinzl, ale 20 vteřin po vypršení trestu přišli domácí s rozdílovou brankou.

Luka vybídl ke skórování Zdeňka a nejproduktivnější hráč lídra tabulky, který posbíral již 35 bodů (17+18), neměl problémy trefit opuštěnou část branky. Hosté to v závěru zkoušeli i při hře bez brankáře, ale když byl půl minuty před koncem třetí třetiny vyloučen kopřivnický zadák Bail, bylo po nadějích.

Kopřivničtí nyní pokračují v třízápasové sérii s hlavními favority, když v sobotu hrají od 17 hodin v Šumperku, kde na konci listopadu dokázali zvítězit 2:1, a ve středu pak doma od 18 hostí hodonínské Drtiče.

„Všichni hráči hráli to, co měli a od všech tam byla bojovnost i nasazení. Bohužel jsme v závěru dostali pro nás nešťastnou branku. V Šumperku bychom rádi navázali na výkon z Poruby a chtěli bychom hrát opět dobře ze zajištěné obrany a čekat na brejky,“ nahlédl směrem k sobotní partii Jaroslav Kofroň.

Lídr z Poruby se tak po dvou porážkách konečně opět dočkal plného bodového zisku. „Hledáme cestu z krize ven. Bylo to sice ubojované a vydřené vítězství, ale možná právě takový výsledek nás nakopne. Prostřední část zápasu byla jedním slovem katastrofa. Tam jsem měl pocit, že jsme nebyli snad čtrnáct dní na ledě. O druhé přestávce se trochu zvedl v kabině hlas a řekli jsme si, že to musíme urvat za každou cenu. Doufám, že tohle byl zlom a takové utkání nás nakopne,“ sdělil klubovému webu Poruby kouč lídra tabulky Aleš Flašar, jenž v minulosti působil i na střídačce Nového Jičína.

HC RT TORAX PORUBA – HC TATRA KOPŘIVNICE 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky: 18. T. Káňa (Luka, Slavík), 55. Zdeněk (Luka, Janota) – 28. Vyčesaný (P. Gola, Stříž). Rozhodčí: Koziol – Bojda, Mikler. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 269
HC Tatra Kopřivnice: Hromada – Heinzl, Stříž, Štěpánek, Marek, Kropka, Bail – Vyčesaný, P. Gola, Suchý – J. Mach, Sluštík, A. Kofroň – Červenka, Bartošák, Pěnčík. Trenér: J. Kofroň