Druhá hokejová liga pokračuje ve svižném tempu a novojičínští Ďáblové byli blízko k prodloužení své vítězné série. Svěřenci Petra Macháčka nejprve uprostřed minulého týdnu porazili na vlastním ledě nováčka z Orlové 5:2 (Chvostek, Motloch, Adamík, Lehečka, Poruba) ale v sobotu v Opavě už čtvrtý vítězný duel v řadě nepřidali, když Slezanu podlehli 1:2.

Nový Jičín přitom vedl po dvou třetinách, po trefě Chvostka, 1:0. „Bohužel jsme trestuhodně promrhali tři body. Nezvládli jsme třetí třetinu.

Mysleli jsme si, že se nám už nemůže nic stát a Opava toho využila. Obdrželi jsme dvě branky ve dvou minutách a domácí svou houževnatostí a bojovností si vítězství už nenechala vzít. Je to pro nás zdvižený prst. Kluci už to ví a tohle se už nesmí stát, pokud chceme zůstat v kontaktu o play off,“ uvedl pro klubový web trenér Ďáblů Petr Macháček.

KOPŘIVNICE NEPŘIPUSTILA DALŠÍ DEBAKL

Hokejisté Kopřivnice museli nejprve v průběhu minulého týdne skousnout nepříjemný debakl od Šumperku, kterému doma podlehli 0:9 a v sobotu je pak čekal další souboj s favorizovaným celkem, když se představili v Hodoníně. Kopřivničtí, kterým se do branky vrátil uzdravený Hromada, předvedli na Slovácku daleko lepší výkon a po čtyřiceti minutách vedli po trefě Tomáška 1:0. 

Drtiči za které premiérově nastoupil obránce Fišera, jenž tak rozšířil svoji už tak bohatou sbírku druholigových angažmá, sice zkraje třetí periody srovnali, ale v 57. minutě poslal Tatru do opětovného vedení zadák Stříž. Kopřivnice byla tou dobou blízko ke třem bodům, ale nakonec mohla odjíždět úplně s prázdnou.

Nejprve totiž bleskově vyrovnal Matula a minutu před koncem dostal možnost trestného střílení Marek Růžička, jenž hrál ještě v uplynulé sezoně extraligu za Litvínov. Hromada si však připsal veledůležitý zákrok a šlo se do prodloužení v jehož závěru rozhodl o bonusovém bodu pro Tatru Adam Kofroň. „Musím pochválit tým za velké nasazení. Utkání bylo vyrovnané a dokonce jsme sahali po třech bodech, ale mohli jsme i prohrát. Bod navíc je zlatý,“ uznal kouč Tatry Jaroslav Kofroň.

V dalším pokračování soutěže se oba novojičínští zástupci dočkají prvních výjezdů do Čech, když součástí letošního ročníku základní části je i dvojutkání s týmy ze skupiny Jih. Ďáblové se po středečním volnu představí v sobotu od 17 hodin na ledě Tábora a kopřivnická Tatra hostí ve středu od 18 hodin nováčka z Orlové a v sobotu v 17 hodin pak hraje v Pelhřimově.

HK OPAVA – HK ĎÁBLOVÉ NOVÝ JIČÍN 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)

Branky: 44. Wolf (Herman), 46. Wolf (Jánošík, Černý) – 37. Chvostek (Palička). Rozhodčí: Škach – Rychlý, Bartoň. Vyloučení: 4:2, navíc Herman (O) 5 minut a do konce utkání. Bez využití.

Nový Jičín: Hlaváč – Adamík, Hruška, Beutl, Metelka, Gřesík, Tomeček, Hrachovský – Palacký, Palička, Pecha, Málek, Lehečka, Chvostek, Poruba, Zedník, J. Sonnek, Irgl. Trenér: Macháček.

 

SHK HODONÍN – HC TATRA KOPŘIVNICE 2:3 PP (0:0, 0:1, 2:1 – 0:1)

Branky: 45. Matula (Sedlák, Matějka), 58. Matula (Miklík, Sedlák) – 39. Tomášek (Gebauer), 57. Stříž, 65. A. Kofroň. Rozhodčí: Král – Hübl, Maloušek. Vyloučení: 7:11, navíc Krutil (K) 2+10 min, Ficek (K) do konce utkání. Využití: 0:2. Diváci: 847.

Kopřivnice: Hromada – Stříž, Ficek, Krutil, Bail, Marek, Imrich, Fojtík – Gebauer, Pěnčík, J. Mach, Červenka, Suchý, Raška, Tomášek, A. Kofroň, Gola, Sluštík. Trenér: J. Kofroň.