Hokejisté Kopřivnice však i přes skolení favorita skončili na 6. pozici, neboť Valašské Meziříčí doma naplno bodovalo s Hodonínem. Tým Jaroslava Kofroně tak v předkole play-off, které se hraje na tři vítězná utkání, vyzve třetí Šumperk.

Ostravané mohli jít na kopřivnickém ledě brzy do vedení, ale Hromadu zachránila v úvodní přesilové hře soupeře tyč. V 6. minutě se mohly poprvé radovat čtyři stovky kopřivnických příznivců, když se Kubáň otáčel po střele Hrubého.

S chutí hrající Tatra pak favoritovi odskočila na rozdíl dvou branek, když se dorážkou prosadil Vyčesaný. Hostující soubor trenérského dua Flašar, Sršeň pak sice snížil díky zásahu zadáka Kaluži, ale těsně před odchodem do kabin na sebe poprvé v utkání upozornil porubský odchovanec v kopřivnických službách Patrik Gola, jehož parádní rána vymetla růžek Kubáňovy svatyně.

„Rozhodlo to, že jsme na rozdíl od soupeře využili šance. Musím uznat, že jsme měli i štěstí a podržel nás brankář Hromada. Nebylo to tak jednoznačné, jak vypadá výsledek,“ sdělil trenér HC Tatra Kopřivnice Jaroslav Kofroň.

Kopřivničtí pak definitivně odskočili vítězi základní části v polovině utkání, když se trefili dvakrát během necelé minuty.

Nejprve využil zaváhání Kubáně opět Patrik Gola a následně zvyšoval již na 5:1 dorážející kapitán Tatry Ondřej Sluštík. Porubský brankář se navíc při předchozím zákroku zranil a tak své místo přepustil Zavadilovi, pro něhož to bylo první druholigové utkání v sezoně.

KOFROŇ: ZÁKLADEM JE HRÁT V PĚTI

Když pak Poruba narážela na spolehlivého Hromadu, udrželi si domácí čtyřbrankový náskok i do závěrečné dvacetiminutovky, ve které už se duel, který jako hlavní rozhodčí řídil bývalý zadák Nového Jičína Tomáš Cabák, spíše dohrával.

„I po našem pátém gólu jsme chtěli hrát pořád stejně a nechtěli jsme dát Porubě šanci na zdramatizování. Chtěli jsme hrát v pěti, což se nám konečně dařilo,“ poukázal Kofroň jen na dvě kopřivnická vyloučení.

I přes výhru s vítězem základní části tak budou soupeřem Tatry v předkole play-off šumperští Draci.

„Do utkání jsme šli naplno, a i když nakonec páté místo nevyšlo, tak je to pro nás povzbuzující výsledek před play-off. Dokázali jsme si, že můžeme hrát s každým,“ vyjádřil se dále šéf kopřivnické střídačky, jenž si uvědomuje sílu, kterou disponuje favorizovaný Šumperk.

„Základním plánem je hrát v pěti bez zbytečných vyloučení, protože přesilovky, které má Šumperk výborné, budou rozhodovat,“ upozornil Jaroslav Kofroň, jenž věří, že bude mít k dispozici i oporu zadních řad v podobě zkušeného Davida Stříže, kterého do zápasu proti Porubě nepustila nemoc.

HC TATRA KOPŘIVNICE – HC RT TORAX PORUBA 5:1 (3:1, 2:0, 0:0)

Branky: 6. Hrubý (Pargáč), 15. Vyčesaný (Krutil, Tomášek), 19. Gola (A. Kofroň, Hrubý), 29. Gola (Bail, J. Mach), 30. Sluštík (Červenka, Vyčesaný) – 17. Kaluža (Ballner, Gelnar). Rozhodčí: Cabák – Wesley, Pospíšil. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 412.

HC Tatra Kopřivnice: Hromada – Krutil, Heinzl, Štěpánek, Marek, Fojtík, Bail – Červenka, Tomášek, Vyčesaný – Pargáč, Sluštík, Hrubý – J. Mach, Gola, A. Kofroň. Trenér: Jaroslav Kofroň. 

HC RT Torax Poruba: Kubáň (30. Zavadil) – Dresler, Hryciow, Slavík, Fišera, Adam, Puškár, Janota, Kaluža – Jaroš, Zachar, Ollender – Luka, J. Káňa, Fojtík – Nestrašil, Haas, T. Káňa – Ballner, Finsterle, Gelnar. Trenéři: Aleš Flašar a Tomáš Sršeň.

Předkolo play-off (startuje v sobotu 3.3. v 17.00): Šumperk – Kopřivnice, Valašské Meziříčí – Nový Jičín.

Celky Poruby a Hodonína postoupily přímo do semifinále.