Branku Kopřivnice hájil poprvé v sezoně Fendrich, jenž se předvedl ve velmi dobrém světle a tým několikrát podržel už v první třetině. Záda mu kryl vítkovický junior Matyáš Daňa, protože Hromadu skolila nemoc.

Se skóre mohl nejdříve pohnout zadák Merenda, jehož však perfektním zákrokem vychytal Bechný. Ve 26. minutě už se ale kopřivnický stadion rozradostněl, když se zblízka nemýlil kapitán Pargáč. Odpověď Valachů však byla blesková, protože už za 27 vteřin vyrovnával obránce Žák, jenž přišel k Bobrům před sezonou, stejně jako třeba Hryciow, Daněk, či Vítek, z postoupivšího Vsetína.

Zanedlouho udeřil právě Vítek a Valašské Meziříčí už se těšilo z obratu. Naštěstí však ani Kopřivničtí na nic dlouho nečekali a ve 32. minutě vyrovnával na 2:2 Pěnčík. V zajímavém středečním duelu, kterému nechyběly emoce, si pak Bobři vzali vedení nazpět, když zaváhání v domácí rozehrávce nekompromisně potrestal Studený.

KOFROŇ: NA DERBY UŽ SE TĚŠÍME

Tatra, do jejíž sestavy se po dvou zápasech vrátil Červenka a vůbec poprvé v sezoně nastoupil Jakub Mach, se v poslední periodě hnala za kýženým vyrovnáním, které v 54. minutě zařídil povedenou střelou Vyčesaný. V 57. minutě dostali hosté dokonalou šanci, jak zápas rozhodnout, protože Kopřivnice pykala za příliš mnoho hráčů na ledě. Kofroňova družina však vážnou situaci, i díky Fendrichovi, zvládla a následně udeřila hned v první minutě prodloužení, ze kterého uběhlo pouze 34 vteřin, než se po kombinační akci prosadil Tomášek.

„Před zápasem jsme chtěli tři body, ale bohužel nás vlastní chyby srazily dolů a museli jsme to ve třetí třetině dohánět. Ale věřili jsme, že vyrovnáme a nakonec jsme rádi za dva body,“ přiznal kouč kopřivnické Tatry Jaroslav Kofroň, jenž od třetí třetiny stáhl hru na tři útočné formace, a který měl na střídačce k dispozici ještě Čintalu s Golou.

Aktuálně čtvrtou Kopřivnici nyní čeká avizované sobotní derby na ledě Nového Jičína, kde bude úvodní buly vhozeno v 17.00. „Určitě se těšíme. Čekám vyrovnané a bojovné utkání a věřím, že nás přijedou podpořit naši fanoušci,“ uvedl Kofroň před sobotním šlágrem.

HC TATRA KOPŘIVNICE – HC BOBŘI VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 4:3 PP (0:0, 2:3, 1:0 – 1:0)
Branky: 26. Pargáč (Kofroň), 32. Pěnčík (Sluštík), 54. Vyčesaný (Kofroň, Kropka), 61. Tomášek (Stříž, Poruba) – 27. Žák (Kývala), 29. Vítek (Váňa, Pořický), 39. Studený (Martiník). Vyloučení: 5:3. Bez využití. Rozhodčí: Zbořil – Novotný, Bubela. Diváci: 848
HC Tatra Kopřivnice: Fendrich – Stříž, Marek, Merenda, Zuzaník, Fojtík, Kropka – Poruba, Tomášek, Červenka – A. Kofroň, Pargáč, Vyčesaný – Hrubý, Sluštík, Pěnčík – J. Mach, Bartošák, Flok. Trenér: J. Kofroň.

Zbylé výsledky 4. kola: Poruba – Opava 4:3, Hodonín – Šumperk 0:3, Nový Jičín měl volno.
Program 5. kola – sobota 23. září, 17.00: Kopřivnice – Nový Jičín (Markovský – Novák, Šimčík), Opava – Šumperk, Valašské Meziříčí – Poruba, Hodonín má volno.