VSK Technika Blansko - HC Nový Jičín 5:4sn (2:2, 2:1, 0:1 - 0:0 - 1:0)

O svém vydřeném vítězství rozhodli v samostatných nájezdech. V zápase, v němž Blansko ani jednou neprohrávalo, se domácí připravili o tři body školáckými chybami a vlastní nedisciplinovaností. Kdykoliv se Technika dostala do vedení, Jičín bleskově srovnal. V jeho dresu se třemi brankami blýsknul útočník Bacul. Při samostatných nájezdech už však hostující útočník selhal. „Za dva body jsme rádi, ale dnes jsme měli vyhrát v normální hrací době. Bohužel nás do kolen stále srážejí individuální chyby,“ posteskl si po zápase trenér Techniky Blansko Vlastimil Odehnal.

Jeho tým přitom vlétl do první třetiny svižně a od prvních minut zaměstnával jičínského gólmana Slováka. Ten kapituloval již ve 4. minutě, po kombinaci Mífka, který vybídl ke gólu Tesaře. Z vedení se Blansko neradovalo dlouho, protože na druhé straně prostřelil o dvě minuty později Jirkůva, po asistenci Skaloše a Macháčka, Bacul.

Domácí hráči si v první dvacetiminutovce vytvořili spoustu gólových šancí, ale v koncovce byli dlouho bezradní. Až do 17. minuty, kdy Látal vystihl rozehrávku Nového Jičína a naservíroval puk před bránu Fischerovi – 2:1. Ovšem Jičín po sólu Petrušáka a dorážce Bacula opět bleskově srovnal.

V úvodu druhé třetiny domácí obrana zapomněla na Andrýska, jenže ten sám před brankou tutovku zahodil. Ve 26. minutě strhl vedení na stranu Techniky lišáckou střelou Mífek, jenže za dvě minuty to již bylo 3:3. Blansko nejprve zkazilo útok dva na jednoho, aby stejnou situaci na druhé straně úspěšně vyřešil, po nezištné přihrávce Bacula, Macháček. Hrstku domácích fanoušků pak v 31. minutě rozjásal střelou švihem pod břevno Kamil Rajnoha. „Tohle se nám v poslední době stává často. Zápas rozehrajeme dobře. Vedeme, jenže pak se nesoustředíme, uděláme nějakou hrubku a soupeř se dotáhne. Ještě nejsme pořádně sehraní. Navíc máme v týmu spoustu mladých hráčů,“ řekl kouč Odehnal.
Jeho slova potvrdili domácí hokejisté zpackanou přesilovkou v úvodu poslední třetiny. V oslabení si nechali ujet kanonýra Bacula, a ten završil svůj hattrick. V závěrečné dvacetiminutovce Blansko začalo rychle uvadat, a nebýt Jirkůva, na prodloužení možná ani nedošlo.
V pětiminutovém nastavení se diváci branky, i přes řadu šancí na obou stranách, nedočkali. V samostatných nájezdech pak bylo přesnější Blansko, když se trefili Fischer s Mífkem. Jičín naopak dva nájezdy zahodil.

„Dvě třetiny byl soupeř lepším týmem, ale ve třetí třetině už jsme měli navrch. Měli jsme hodně brankových šancí a utkání jsme mohli i otočit. Výsledek je ale spravedlivý,“ uzavřel kouč Nového Jičína Petr Kneblík.

Branky a nahrávky: 4. Tesař, 17. Fischer, 26. Mífek, 31. Rajnoha K., SN Fischer, Mífek - 6. Bacul (Kabeláč, Macháček), 18. Bacul (Petružálek, Skaloš), 28. Macháček (Bacul, Andrýsek), 44. Bacul, vyloučení: 2:5 - 10 min. Kabeláč (Nový Jičín), využití: 0:1, v oslabení: 0:1, poměr střel: 28:28

Nový Jičín: Slovák - Petružálek, Andrýsek, Hruška Pe., Hruška Pa., Gulda st., Pelikán - Bacul, Macháček, Skaloš - Kabeláč, Pavlačka, Toman R. – Zedník, Toman M., Tomášek – Sluštík. Trenér Petr Kneblík

Ostatní výsledky 30. kola: HC Orlová - HC Uničov 9:1, HC Břeclav - Prostějov 3:2, VHK Vsetín - SHK Hodonín 2:5, HC Zubr Přerov - Valašské Meziříčí 1:2sn, HC Frýdek-Místek - HC Slezan Opava 2:3