Výkon Novojičínských přitom vůbec špatný nebyl. Neřešitelným problémem se však ukázalo býti vedení Dvora Králové o dvě branky. „Odehráli jsme strašně těžké utkání. Bylo to z naší strany takové bušení do vrat. Sportovně však musím přiznat, že byl soupeř lepší a my jsme na něj tentokrát bohužel nenašli recept,“ mrzelo trenéra Nového Jičína Kamila Gebauera.

Český tým prohrál s Irskem
Podívejte se: Českým děvčatům se v Opavě nevedlo, rozhodl druhý poločas

Jeho svěřenci se do zápasu vrátili ve 48. minutě, na rozdíl jediné trefy snížil Tomáš Franek. Jenže o čtyři minuty později vrátil klid hostům Havlas, za dalších 132 sekund se prosadil i Bláha a bylo hotovo. „Soupeř hrál z obrany, prosazovali jsme se tam strašně těžce. Zřejmě rozhodla první branka,“ myslí si bývalý brankář. Ďáblové ještě šanci na baráž neztratili, potřebují ale výhru Tábora s Dvorem Králové a poté vyhrát na ledě Jihočechů. „V tom případě bychom všichni měli po šesti bodech a na konci rozhoduje skóre. Rozhodně ještě nic nebalíme,“ podotkl Gebauer rázně.

Nový Jičín – Dvůr Králové 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 48. Franek (Maliník) – 10. Valašek (Kučera), 23. Procházka (Půhoný), 52. Havlas (Valašek, Luštinec), 54. Bláha. Rozhodčí: Škach, Grygera – Mikšík, Peluha. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. Diváci: 1150. Střely na branku: 37:26. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.
Nový Jičín: Galuška (Šimonů) – Foltýn, Váňa, Hruška, Tomeček, Petr Kuboš st., Kleiner, Petr Kuboš ml., Andrýsek – Hilšer, Maliník, Konečný, Káňa, Květoň, Zdeněk, Lehečka (C), Gebauer, Sluštík, Franek, Štefka, Kořenek. Trenér: Kamil Gebauer.