Nováček z Bohumína se od začátku sezony prezentuje solidními výkony a průběžné 2. místo je toho důkazem. Bospor se opírá především o trojici zkušených harcovníků – Javína, Ivana a Mikšana.

Právě posledně jmenovaný, který předtím strávil dvě sezony v Novém Jičíně, srovnával už ve 4. minutě z přesilovky na 1:1, když tak bleskově odpověděl na úvodní zásah Štěpjáka.

„Bohumín má ve svém středu pár hráčů, kteří mají zkušenosti a ty umí uplatnit v přesilovkách, proto jsme chtěli hrát bez vyloučení," sdělil trenér Studénky Miroslav Pokorný, ale v utkání to byli jeho svěřenci, kteří v přesilových hrách vyučovali, protože při nerovnoměrném počtu hráčů na ledě skórovali celkem čtyřikrát.

Bohumín šel poprvé a naposledy v zápase do vedení v 6. minutě, kdy Horyla překonal Král. Studénečtí však třemi góly v rychlém sledu oskočili do náskoku 4:2, když se v přesilovce prosadil zadák Novák, jenž se blýskl čtyřmi body (1+3), poté skóroval Pokorný a povedenou úvodní periodou zakončil druhou proměněnou početní výhodou Tomášek.

V prostřední části však byli aktivnější hráči s velkým B na prsou, když nejprve při vlastním oslabení udeřil znovu Mikšan a ve 33. minutě už vyrovnával na 4:4 Špak. Závěr druhé dvacetiminutovky však patřil domácím a jejich další početní převaze, když se tentokráte při stavu 4 na 3 podruhé v utkání prosadil Štěpják.

Bosporu však vyšel start závěrečné části a Gelnar vyrovnával pří výhodě jednoho muže na ledě na 5:5. Atraktivní podívaná pak gradovala v závěru, když na začátku 59. minuty využil přesilovku Janečka, jehož gólový úder znamenal výhru Studénky 6:5, na které už nic nezměnila ani závěrečné hostující hra bez brankáře.

„Utkání bylo jako na houpačce, chvíli jsme měli navrch my a chvíli zase soupeř. Nicméně jsme rádi za tři body a oplatili jsme tak Bohumínu naše dvě porážky z prvních kol," cenil si šéf studénecké střídačky tří bodů. Jeho tým nyní hraje v neděli odpoledne na ledě poslední rezervy Nového Jičína a základní část pak ukončí v sobotu 11. února doma proti předposlednímu Rožnovu pod Radhoštěm. To Bohumín má podstatně těžší závěr, neboť hostí Český Těšín a končí na ledě vedoucí Orlové.

Krajská liga, 26. kolo:

HC Studénka – HC Bospor Bohumín 6:5 (4:2, 1:2, 1:1)

Branky: 2. Štěpják (Sluštík, Novák), 10. Novák (Sluštík), 12. Pokorný (Štěpják), 16. Tomášek (Bolek, Martinčík), 38. Štěpják (Novák), 59. Janečka (Novák) – 4. Mikšan (Javín), 6. Král (Mikšan, Ivan), 30. Mikšan (Ivan, Černín), 33. Špak (Plhoň), 43. Gelnar (Kopún, Kropka). Rozhodčí: Jeřábek – Rapák, Štěpán. Vyloučení: 3:6. Využití: 4:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 130.

HC Studénka: Horyl – Bolek, Pelikán, Novák, Janečka, Jedlička, Lyčka – Martinčík, Tomášek, Vacula – Sluštík, Pokorný, Štěpják – Mičulka, Čáň, Sochorek. Trenér: Pokorný st.

Zbylé výsledky 26. kola:

Horní Benešov – Nový Jičín B 9:3 (2:1, 4:1, 3:1)

Branky: 11. Fraš, 15. Fraš (Lhotský, Lhotský), 24. Hejhal (Kret, Lhotský), 28. Zigmund (Trubka, Hejhal), 38. Zigmund (Trubka, Hejhal), 40. Hlísta (Čermák), 47. Fraš (Hlísta, Lhotský), 50. Lhotský (Fraš), 60. Fraš (Lhotský) – 19. Palacký (Daron), 21. Fajmon (Daron), 47. Palacký (Kožený).

Orlová – Český Těšín 6:3, Krnov – Rožnov p. R. 1:3.

Z programu 27. kola: Neděle 5. února, 14.15 Nový Jičín B – Studénka.