Studénečtí hokejisté vyjeli na led již více než hodinu před zápasem. Kdo by si myslel, že se potřebují před zápasem tak dlouho rozbruslovat, mýlil by se. Žádné okruhy kolem mantinelů se nekonaly. Hráči zamířili k nachystaným lavičkám stejně jako členové realizačního týmu. Všechny totiž čekalo společné focení. „Nějak na to nebyl čas, takže pro letošní sezonu ještě nemáme foto. Tak to doháníme teď,“ vysvětlil jednatel klubu Radek Pobořil.

Focení mělo také trochu slavnostní nádech. Letos se poprvé hraje hokejový krajský přebor novým systémem. Po základní části postupují čtyři nejlepší do play off a hráčům Studénky se to podařilo. „Předtím hrálo osm mužstev čtyřkolově, a vítěz automaticky postupoval do kvalifikace o druhou ligu. Letos se hraje play off, vítězové semifinále hrají finále o vítěze krajského přeboru. Ten se pak utká o postup do druhé ligy s vítězi zlínského a jihomoravského přeboru,“ vysvětlil Pobořil. To už jej ale volali, aby se šel usadit mezi hráče.

Potom už přišel prostor pro místního fotografa Milana Víchu, jenž v poslední době vystavoval zejména své fotografie různých muzikantů, a také akty. „Je pravda, že toto už jsem dlouho nefotil,“ prohodil Vícha, kvůli němuž museli po chvilce focení rozsvítit další osvětlení, aby společné foto bylo co nejkvalitnější. Za pár minut bylo vše hotovo.

Hráčům Studénky přišel krátce před zápasem s Horním Benešovem poděkovat a poblahopřát k postupu rovněž starosta Studénky Ladislav Honusek. Samotný zápas domácím hokejistům nevyšel. Herně se svému soupeři vyrovnali, ale nedokázali proměňovat ani ty nejvyloženější šance. „Dnešním dnem pro nás skončila základní část. Uhráli jsme čtvrtý flek, takže od středy budeme hrát s Krnovem a pak se uvidí,“ uvedl trenér Stanislav Kacíř s tím, že nehodlá spekulovat o šancích studéneckých hokejistů proti Krnovu, jenž vyhrál základní skupinu. O playf off je totiž známo, že je vždy velkou neznámou a dopadnout může jakkoliv.