Útočník Tomáš Mráz zmrazil vedoucí Porubu

Druholigoví hokejisté Nového Jičína po třech porážkách konečně zabrali a nejofenzivnějšímu týmu soutěže z Poruby nedovolili skórovat

14.11.2014

Ilustrační fotoFoto: Deník/Dalibor Tobola

Po třech nezdarech v řadě naplno bodovali v pravý čas. Novojičínští hokejisté v 16. kole druholigové skupiny Východ vyloupili před utkáním vedoucí celek tabulky z Poruby a po skvělém týmovém výkonu jim ke třem bodům stačila trefa Mráze na začátku třetí části hry.

Už úvodní perioda nenaznačovala, že se potkal první tým s osmým. Flašarovci byli aktivní a dobrou hrou v obranném pásmu nedávali domácím příliš mnoho šancí k ohrožení Ilášovy svatyně. Nový Jičín, jemuž chyběli Kacíř nebo Zdeněk a v sestavě se objevil mladík z třinecké juniorky a novojičínský odchovanec Ondřej Kovařčík, který podal velmi dobrý výkon, musel přečkat také dvojnásobné oslabení trvající 39 vteřin.

V závěru třetiny pak ještě domácího Tihláře, jehož od druhé periody nahradil Gleich, ohrozil Uhlár, ale bez úspěchu.

Také druhá dvacetiminutovka nabídla více než pěti stovkám diváků podobný scénář. V polovině utkání zasahoval výtečný Iláš proti pokusu Kilnara a novojičínská defenziva pracovala nadále bezchybně.

Poruba, která je, se 64 vstřelenými brankami, suverénně nejlépe střílejícím týmem soutěže, i s dalšími minutami narážela na novojičínskou obranu, jež domácí ofenzivní esa nepouštěla do gólových příležitostí. Vážnou situaci nemusel ve druhém dějství řešit ani Gleich, a tak se i po čtyřiceti minutách na první trefu nadále čekalo.

Mráz trefil tři body

Se vstupem do poslední části hry domácí Chaloupka jen těsně minul pravou tyč Ilášovy branky a poté udeřil Nový Jičín. Mráz potrestal nedůslednost domácí obrany, špičkou hokejky procedil puk mezi Gleichovými betony, a hosté ve 43. minutě vedli na ledě favorita 1:0.

Domácí pak nevyužili nabídnuté početní výhody a utkání bylo s blížícím se koncem čím dál více nervóznější.

Necelé tři minuty před koncem se ocitl v dobré pozici Puškár, ale Iláš jeho nepovedený pokus s přehledem zpacifikoval.

Novojičínští pak, i díky dobré práci Hanáka, zvládli půlminutovou power-play Poruby a z horkého ledu jednoho z favoritů soutěže si odvezli všechny body. „Nový Jičín perfektně bránil a hrál na brejky, nicméně ano, dostali jsme takový smolný gól. Ale bohužel, pokud nezjednodušíme střední pásmo a nebudeme chodit do šancí a nebudeme chodit před bránu, tak góly dávat nebudeme. Navíc jsme byli zase nedisciplinovaní. Hráči si musí uvědomit, že se hraje šedesát minut poctivě a zodpovědně," uvedl domácí kouč Tomáš Sršeň, jenž se před nedávnem, po svém konci v prvoligovém Prostějově, vrátil zpět na porubskou lavičku, na které nahradil Martina Smetáka.

Novojičínští, jež v poslední době neprožívali zdařilé obchodí, po utkání neskrývali radost z tříbodového zisku. „Rozhodl zodpovědný výkon celého týmu a brankáře. Je radost, když se můžeme spolehnout na dva gólmany. Jsou to naši držáci. Po celou dobu jsme hráli skvěle týmově a trpělivě a odměnou nám byl vstřelený gól. V obraně jsme zahráli bezchybně. Je pravda, že jsem v Porubě nevyhrál, ani nepamatuji, snad kdysi s Karvinou. Poruba je silný tým a jsem strašně rád, že jsme vyhráli, protože jsme to potřebovali jako sůl. Měli jsme v týmu pohovor, pár věcí jsme si vyříkali a šli jsme do toho s klidnou hlavou," vyprávěl po utkání trenér Nového Jičína Aleš Flašar, jenž závěrem dodal: „Kluci dostali na čtvrtek za odměnu volno, abychom doléčili zranění."

HC RT TORAX Poruba - HK Nový Jičín 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Branka: 43. Mráz (O. Kovařčík, P. Flašar). Vyloučení: 6:8, navíc Peslar (P) 10 minut. Bez využití. Rozhodčí: Fiedler Hanzlík, Smilek. Diváci: 562.

HK Nový Jičín: Iláš Prokop, Hruška, Vašut, P. Flašar, Žák, Vnenk Ižacký, Hanák, Mikšan Mráz, O. Kovařčík, R. Gebauer Lehečka, Kabeláč, Uhlár. Trenéři: Aleš Flašar a Radomír Grimm.

Zítra hostí Nový Jičín na domácím ledě Hodonín. Utkání má buly v 17 hodin.
V pondělí 17. listopadu má pak tým kapitána Vašuta volno.

14.11.2014 VSTUP DO DISKUSE

FILIP WALICA, Příbor, nar. 16. 10. 2017, 50 cm, 3,20 kg. Nemocnice Nový Jičín.
12

Sledování výsledků parlamentních voleb ve štábu ANO, 21. října v Praze. Ivo Vondrák
29

Králem voleb v kraji je Ivo Vondrák. Nemám ambici být ministrem, řekl Deníku

To jsou oni! Podívejte se, kdo bude nově hájit zájmy Moravskoslezského kraje

/FOTOGALERIE/ Kteří poslanci budou po volbách v dolní komoře parlamentu zastupovat a hájit zájmy Moravskoslezského kraje? Nejvíce mandátů získalo hnutí ANO. Podívejte se, kdo patří mezi nově zvolené poslance.

ANO dosáhlo výsledku, na který u nás bývala zvyklá ČSSD

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, FOTOGALERIE Z VOLEBNÍCH ŠTÁBŮ/ Spočteno, podtrženo, hotovo. Volby v Moravskoslezském kraji jasně vyhrálo hnutí ANO s hejtmanem Ivo Vondrákem v čele, drtivou porážku naopak utržila ČSSD, kterou v regionu vedl celostátní lídr Lubomír Zaorálek. K urnám přišlo 551 446 lidí, čímž účast dosáhla 55,86 procent.

VOLBY 2017 V KRAJI: Oranžovou v Moravskoslezském kraji vystřídala modrá

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Volební výsledky v Moravskoslezském kraji jsou sečteny, vítěze parlamentních voleb 2017 známe. Hnutí ANO sesadilo z pomyslného trůnu ČSSD.

První příležitost, jak si otestovat svou výkonnost na začátku nové sezony, měli při nedávné Velké ceně Znojma členové Plaveckého klubu Nový Jičín, kteří se v přípravě musejí potýkat s problémy vinou uzavření novojičínského bazénu.