Tři body zůstaly po výhře 10:1 na domácím stadionu. Hokejisté Studénky přestříleli Rožnov na jeho ledě 8:4 a na třetí Horní Benešovi ztrácejí tři body. Drtivé vítězství Orlové znamenalo, že Orlovským už s jistotou bude patřit první příčka po základní části, což je automaticky posune do barážových bojů o druhou ligu. Týmy na 2. až 9. místě tak čeká play-off „jen" o vítězství v krajské lize.

HC KOPŘIVNICE v. HC NOVÝ JIČÍN B 10:1 (0:0, 5:0, 5:1)

Bezbranková první třetina nabídla šance na obou stranách, ale ani největší příležitosti, jako byl průnik Kameníčka nebo sólo domácího kapitána Hruškovského, gólem neskončily. Kanonádu Kopřivnice načal na začátku druhé třetiny Bílek a definitivní tečku výsledku obstaral v závěru Kaňovský. „První třetinu hráči naprosto podcenili a hráli bez nasazení a bez chuti do hokeje. Pak jsme si k tomu něco řekli a začali jsme pořádně šlapat a už jsme se začali prosazovat. Je pravda, že soupeř byl oslabený, ale to hráče neomlouvá, aby k tomu měli takový přístup," upozornil domácí trenér Václav Slabý. Hostům došly po první třetině síly, a tempo zápasu tak převzali domácí hokejisté. „Bohužel nemáme s kým hrát. Prakticky nebylo moc klasických obránců. Chyběla celá první lajna a už za nás nemůže nastupovat Martinčík, který má odehrané zápasy za áčko, takže nám toho moc nezůstalo. Dokud byla síla, tak jsme stačili, ale pak jsem odpadli a byl konec," konstatoval hostující trenér Petr Kneblík.

Branky: 24. Bílek (Suchý, Petružálek), 25. Kameníček (Horák), 28. Suchý, 37. J. Horák (Kameníček), 38. Starmann (Hruškovský, Bartošák), 45. J. Horák (Šustek), 46. Surovčík (Hruškovský, Bartošák), 52. Hrubý (Kameníček), 58. Kameníček (Jašek), 59. Kaňovský – 45. R. Částečka (Zedník, Gilar).

Vyloučení: 3:5 – 10 min. Hradil, 5 min. + TH R. Částečka. Využití: 3:0. Poměr střel: 47:15. Diváci: 162.

HC Kopřivnice: Unzeitig (41. Jahodář) – Petružálek, Jašek, Hruškovský, Jedlička (41. Surovčík), Pelikán, Merenda – Bílek (41. Šustek), Hrubý, Suchý – Bartošák, Starmann, Kaňovský – Kameníček, Chalupa, Horák. Trenér: Václav Slabý.

HC Nový Jičín B: K. Gebauer – Krotil, Javora, Navrátil, Jiří Hradil – Gilar, Zedník, R. Částečka – Skyba, Hermann, D. Gulda – Holáň, Chmel, J. Částečka. Trenér: Petr Kneblík.

HC ROŽNOV P. R. v. HC STUDÉNKA 4:8 (2:1, 1:3, 1:4)

Hokejisté Studénky potvrdili na ledě předposledního Rožnova roli favorita a i v prořídlé sestavě si odvezli všechny tři body. „Jak máme zápas, kde se dokážeme motivovat a kde se o něco hraje, tak je to úplně o něčem jiném. Na zápas jsme sice neodjeli kompletní a měli jsme troškou obavy, ale ukázalo se, že máme dobře natrénováno. První třetina byla hodně divoká a bylo vidět, že domácí chtějí urvat body. Ustáli jsme to a rozhodli jsem ve druhé třetině. Začali jsme hrát to, co soupeři nesedělo. Dobře jsme bruslili a byli jsme na tom lépe kombinačně," hledal cestu k vítězství trenér Studénky Miroslav Pokorný.

Spolehlivým výkonem přispěl k vítězství brankář Válek, kterému kryl záda Pastorek. „Zápas jsme si pak drželi až do konce, i když domácí v závěru ještě zahrozili. Utkání zvládl velmi dobře rozhodčí. Domácí byli opravdu nažhavení, bývá to tam těžké. Hrají dosti fyzický hokej a někdy to tam bolí. Za výhru jsme moc rádi a kluci se znovu přesvědčili, že v dnešním hokeji je fyzický základ nezbytný," ocenil výkon mužstva hostující kouč. Velký podíl na osmibrankové náloži měl třetí útok Studénky, který obstaral pět z osmi branek a řádně větral domácí obranu.

Branky Studénky: 10. Sochorek (Orszulik, Tomášek), 27. Urbanec (Sochorek, Pokorný), 35. Pokorný, 38. Sochorek (Pokorný, Kvasnica), 43. Kvasnica (Urbanec, Sochorek), 53. Urbanec (Kuchař, Pokorný), 60. Merta (Holanik), 60. Orszulik (Janečka I, Lindovský).

Vyloučení: 6:6, navíc Janečka II (Studénka) OT 10 minut za NESP. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 28:37. Diváci: 80.

HC Studénka: Válek – Kvasnica, Kuchař, Holaník, Pauliak – Janečka I, Janečka II, Merta– Orszulik, Tomášek, Lindovský – Pokorný, Sochorek, Urbanec. Trenér: Miroslav Pokorný st.

Zbylé výsledky 19. kola: Horní Benešov – Uničov 5:3, Karviná – Rožnov B 8:1, Orlová – Bohumín 12:3.

Tabulka