Z krajských hokejových týmů se budou boje ve vyřazovací části týkat jen hokejistů Kopřivnice, protože Opava, Nový Jičín ani nováček z Orlové se do play off neprobojovali.

Už v sobotu tak startuje fanoušky očekávané play off. Do něj postoupily čtyři nejlepší celky z každé skupiny. Nyní se bude hrát atraktivním způsobem napříč skupinami. Jih proti Východu, Sever proti Středu. Nejlepší tým východní skupiny Šumperk tedy vyzve v jakémsi osmifinále celé soutěže čtvrtý tým jižní skupiny Písek. Druhý Hodonín změří síly se třetími Moravskými Budějovicemi a tak dále. Hrát se bude na tři vítězná utkání.

Stejným způsobem se bude hrát napříč skupinami i čtvrtfinálová fáze vyřazovací části. Opět nejlépe postavený tým východní skupiny proti horšímu z jižní skupiny a naopak. Vítězové pak proti sobě nastoupí v semifinále a celkový vítěz skupin Jih a Východ ve finále si to na čtyři vítězná utkání rozdá s vítězem play off ze skupin Sever a Střed. Jasno o novém účastníkovi I. ligy, která bude ještě rok uzavřenou soutěží, bude nejpozději 17. dubna.

Do baráže o II. ligu spadly nejhorší tým skupin Sever a Střed Letňany, a také nejhorší tým skupin Jih a Východ Pelhřimov. Tady se hraje na tři vítězná utkání. Vítěz se udrží ve druhé lize, poražený spadne do příslušného krajského přeboru.

Osmifinálové dvojice: Sokolov – Nymburk, Klatovy – Kolín, Vrchlabí – Děčín, Jablonec n. N. – Most, Havlíčkův Brod – Kopřivnice, Žďár n. S. – Valašské Meziříčí, Šumperk – Písek, Hodonín – Moravské Budějovice.

O udržení: Letňany – Pelhřimov

Termíny

Osmifinále: 2., 4., 6., případně 8. a 10. března

Čtvrtfinále: 13., 15., 17., případně 19. a 21. března

Semifinále: 24., 26., 28., případně 30. března a 1. dubna

Finále: 5., 7., 9., 11., případně 13., 15. a 17. dubna

O udržení: 2., 5., 8., případně 10. a 13. března