Pro Kopřivnici to ovšem paradoxně může být výhodou. Pro Znojmo jsou druholigové vody po konci v mezinárodní EBEL neznámým prostředím. A kdy jindy favorita zaskočit, než hned v úvodu? „Může to samozřejmě výhoda být, ale my hlavně nemáme co ztratit. Těšíme se na hodně kvalitního soupeře, který možná v Kopřivnici ještě ani nikdy nebyl. Doufáme, že nás v utkání poženou fanoušci,“ přeje si kopřivnický lodivod Jaroslav Kofroň.

Ostrostřelec Daniel Vavroš
Dosáhnout na hattrick za dvě minuty? Vavroš z Jakubčovic má recept

Jeho tým v létě sehrál sedm přátelských utkání s bilancí tří výher a čtyř porážek. Nutno ovšem podotknout, že dvě porážky porážky Kopřivnickým uštědřil prvoligový Frýdek-Místek, respektive Vsetín. „Začali jsme na ledě o týden dříve, než minulé roky. Hlavně jsme ale rádi, že jsme odehráli velmi kvalitní zápasy. Soupeři nás prověřili, můžeme být spokojení,“ těší trenéra HC ISMM Kopřivnice. „Vyšla nám také generálka s Valmezem, který jsme porazili 3:2. Byly tam samozřejmě chyby, ale blížilo se to tomu, co chceme hrát,“ dodává Kofroň.

Kopřivnické fanoušky v minulých dnech vylekala zpráva o zranění nohy produktivního Dominika Suchého, zranění sedmadvacetiletého forvarda ale není vážné. „Začal už s tréninkem, v brzké době se vrátí,“ hlásí Jaroslav Kofroň. „Připraven na první kolo bude, ale uvidíme, jestli hned nastoupí. Na tom se ještě musíme dohodnout,“ doplňuje jedním dechem čtyřiačtyřicetiletý stratég.

Šestý tým loňského nedohraného ročníku přivedl v letní přestávce zajímavé posily. Zkušený forvard Michal Velecký hrál v tuzemsku za Havířov, Jihlavu nebo Šumperk, posledních pět let pak odehrál v Německu. Kvalitně se jeví i Dominik Pokorný, který loni zapsal 23 bodů v našlapaném Šumperku. Z úspěšné zámořské mise se navíc vrací důrazný Jiří Pargač.

„S útokem jsme stoprocentně spokojení, tam jsme silnější než loni. V brance Hromada, to je jistota. Bohužel se nám ale nepodařilo v obraně udržet Stříže a Imricha. Je možné, že se ještě v obraně někdo objeví, navíc máme příslib spolupráce s Porubou, to by bylo také posílení,“ říká Jaroslav Kofroň.

A jaké mají kopřivničtí hokejisté pro novou sezonu cíle? „Ještě se neví, jestli bude play-off, ale pokud bude, tak jej zaručuje čtvrté místo. V těchto patrech bychom se tedy chtěli pohybovat,“ doufá kopřivnický stratég.