„Mému týmu lze těžko něco vyčíst v útočné fázi a při hře pět na pět, ale prostě není normální, abychom dostali ve dvou zápasech pět gólů při přesilových hrách soupeře," stěžoval si kopřivnický kouč Václav Slabý. Jeho tým inkasoval v semifinálových duelech vždy při přesilové hře Krnova. „Kdyby měl soupeř něco nacvičené nebo nám dával branky po signálech, budiž, bral bych to. Ale my dostáváme branky po takových hrubých a zbytečných chybách v bránění, že s tím musíme něco udělat. Není to normální. Je to prostě strašné," lamentoval trenér.

I Kopřivnice měla v utkání řadu početních výhod. „Neříkám, že jsme je sehráli špatně. Měli jsme tam snad čtyři tyčky, ale bylo to o štěstí. Měli jsme i dvojnásobné přesilovky, kde jsme vyšachovali soupeře. Musím říct, že v zakončení nám chybělo štěstí, protože v utkání jsme byli aktivnější a šlapali jsme do toho celý zápas," informoval Václav Slabý. V zápase došlo i na situaci, se kterou se ještě ve své bohaté hokejové kariéře nesetkal. „Poprvé v životě jsem dokonce viděl, aby se puk zlomil o tyčku, což se stalo po střelbě golfem Dušana Pelikána," doplnil hlavní muž kopřivnické střídačky.

Na domácích bylo vidět, že chtějí sérii ještě natáhnout o další utkání. „Krnov svou zarputilostí a obranou ubojoval další zápas. Šlupina předvedl vynikající výkon, ale musím pochválit všechny krnovské hráče. Skákali do střel a bylo vidět, že to může být jejich poslední zápas v sezoně. Takže do toho šli naplno a prostě vyhráli," ocenil domácí hráče Václav Slabý, který už se rovněž zamyslel nad rozhodujícím duelem série. „Krnov nepřekvapí ničím novým a bude zase bránit a bránit. Bude to zase o nás a soupeř bude čekat, jestli mu něco vyjde. Protože při hře pět na pět mají šancí minimum. Bude třeba se vyvarovat zbytečných oslabení, ale ty určitě přijdou, o tom hokej je. Jde o to, že bránící čtveřice musí jít na led s tím, aby nedostala branku, a ne jenom skočit na led a nějak to odehrát," řekl závěrem Václav Slabý.