Včera se pak ve městě Tatrovek konala další příprava, když dorazily Moravské Budějovice, jež budou hrát od nové sezony skupinu Střed. Kopřivnické čeká celkem ještě šest testovacích utkání.

„Koncem srpna a začátkem září by měl nynější kádr dostat definitivní podobu. Taky je možnost příchod hráčů, kteří se nedomluví třeba na angažmá ve Frýdku-Místku," vysvětloval kouč HC Kopřivnice Václav Slabý, jenž má momentálně k dispozici široký kádr, ve kterém jsou třeba velezkušený zadák Pavel Kowalczyk, jenž v uplynulé sezoně pomáhal k postupu Frýdku-Místku, nebo urostlý obránce Tomáš Fojtík, jenž se do klubu vrátil z působení v zahraničí.

Jak zatím hodnotíte průběh přípravy na nový druholigový ročník?

Letní příprava začala klasicky 1. května a byla dobrovolná, s tím, že hráči věděli, o které z nich máme zájem, takže věděli, že by měli chodit trénovat. Letní příprava ale pro mě byla zklamáním, protože někteří hráči to pojali tak nějak po svém. Ale to je každého záležitost.

Červenec byl pak volný. Udělali jsme si na závěr nějaké testy a vidíme, kdo jak je na tom fyzicky. Na led jsme šli 8. srpna. Měli jsme tady na zkoušku pár mladých hráčů z Frýdku nebo Poruby. Máme teď takový kemp (usměje se). Zkoušíme, jak na tom kdo je, a od toho se pak bude odvíjet složení kádru na sezonu.

Zůstanou v Kopřivnici opory z minulé sezony?

Samozřejmě bychom chtěli zachovat kostru týmu. Manažer, pan Hrubý, jedná s hráči o podmínkách, za kterých by u nás mohli hrát. Uvidíme, jak se dohodneme na pokračování s hráči jako Červenka, Vrba, Tomášek nebo Teper a další. Jiní hráči budou muset o místo v kádru zabojovat.

Je už u některých hráčů z minulého ročníku jasné, že v kádru nebudou pokračovat?

Nebudou u nás působit obránci Vydra a Dusík. Jinak se do přípravy zapojili všichni a po zranění se vrátil Suchý. Uvidíme, jak na tom budou hráči, co se týče fyzické kondice a herní kvality. Všechno uvidíme během srpna a postupně se budeme rozhodovat.

Každý asi ví, jak na tom je, a jak na sobě přes léto pracoval. Hráči si osahali sezonu ve druhé lize vloni a ví, jak musí být připraveni, protože druhá národní není pro každého. Každý hráč by měl být soudný a vědět, co pro to má udělat. Proto pro mě byla letní příprava zklamáním, protože někteří hráči to pojali tak, jako že se nic neděje. A to je špatně.

Jaká je momentální situace v kopřivnickém brankovišti?

Kromě Vrby a Unzeitiga, kteří byli v týmu v minulé sezoně, přišel z třinecké juniorky kopřivnický odchovanec Fendrich a na zkoušce je u nás taky Horváth z Frýdku-Místku. Hráčů na zkoušku je teď opravdu hodně. Uvidíme, jak se domluvíme s Pavlem Kowalczykem.

Ze zahraničí se pak vrátil Tomáš Fojtík a je tady i Hoďa, který hrál naposledy v Novém Jičíně.

Co vám ukázal první přípravný duel, v němž jste v úterý podlehli na vlastním ledě Valašskému Meziříčí?

Kdybych měl hodnotit góly, tak jsme dostali totálně laciné branky, které padly po hrubých individuálních chybách, což se nesmí stávat. První dvě třetiny jsme ale myslím hráli dobře. Snažili jsme se hrát dopředu, ale ve třetí třetině už jsem viděl, že klukům došel dech. Ale může to být i tím, že teď trénujeme opravdu intenzivně, takže únava může být, protože jsme týden na ledě.

Ale co mě mrzí nejvíce, je to, že jsem u některých hráčů viděl malé zaujetí pro hru a malý pohyb po ledě. Někteří hráči mě už teď zklamali a budou to mít těžké. Nasazení bylo totiž žalostné.

Letošní ročník bude specifický tím, že se odehraje pouze v devíti týmech. Co na to říkáte?

Nic s tím neudělám, tak to prostě je. Všechno je to o penězích. V Karviné a Břeclavi to dopadlo, jak to dopadlo. Sehnat tři, čtyři miliony na sezonu není jednoduché a od toho se všechno odvíjí. Pro nás je důležité, že i na první přípravné utkání přišla krásná návštěva.

Diváci se přišli podívat na zmodernizovaný stadion. Jsou nové sedačky, vestibul, je vymalováno a všechno to vypadá nádherně. Opravdu se tam odvedl kus velké práce, za což městu děkujeme. A právě to mě u některých hráčů zaráží. Přijdou totiž na přátelské utkání, na které přijde velmi dobrá návštěva, jakou některé kluby nemají ani v sezoně, a pak podají takový výkon, jaký podali. To je pro mě opravdu výstraha a ponaučení.

Věříte tedy v opětovnou podporu, kterou vám fanoušci vytvářeli v první sezoně ve 2. lize po vašem postupu?

Na kopřivnické fanoušky nedáme dopustit. Věřím, že pro ně uděláme zase všechno pro to, ať je hokej baví a mají z něj radost, a věřím, že budou chodit zase v co největším množství, protože zázemí mají teď opravdu vynikající.