Týmu se zatím daří, patří mu druhé místo, za vedoucí Orlovou. Zápas proti Orlové mrzí Kopřivnici doteď. Ještě tři minuty před závěrečnou sirénou vedla 2:1, nakonec však slavila vítězství Orlová, která skóre zápasu otočila. „Mohli jsme se Orlové více přiblížit, ale závěr jsme nezvládli. Orlovou však ještě můžeme potrápit," věří pětačtyřicetiletý Václav Slabý, jenž si na závěr aktivní kariéry zahrál také v Kopřivnici.

V Karviné jste načali druhou polovinu základní části. Patří vám druhé místo za vedoucí Orlovou. Plníte prozatím to, s čím jste do sezony vstupovali?

Zatím hodnotím průběh sezony pozitivně. Líbí se mi projev týmu, herně to vypadá dobře. Některé zápasy nám sice nevyšly, myslím tím Uničov a Orlovou, ale to se stává. Kluci na sobě pracují, takže z toho mám dobrý pocit.

Utkání proti Orlové, která doposud nepoznala hořkost porážky, bylo divoké. Hrálo se téměř před sedmi stovkami diváků a vám nebyla v závěru uznána regulérní branka. Moment vyvolal velké diskuze. Trápí vás to ještě?

Orlová nám odskočila, což je škoda. Hrálo se víceméně o šest bodů. Kdybychom uspěli, byli bychom Orlové blíže na dostřel, což nás mrzí. Zápas jsme mohli vyhrát za dva body, kdyby šel do prodloužení, ale nezvládli jsme závěr. Uvidíme v dalším utkání v Orlové, šance tam pořád je. Třeba Orlová do té doby taky ještě někde zaváhá.

Najde se nějaká herní činnost, na které ještě potřebujete něco zlepšit nebo na něčem zapracovat?

Určitě. Vždycky je co zlepšovat. Na každém postu se má každý hráč pořád v čem zlepšovat. Je to úroveň krajského přeboru, takže i kdyby chtěli hrát o něco lépe, tak na sobě musí pracovat. Je to o individuální činnosti každého hráče, o přístupu. To k hokeji prostě patří.

Letošní systém krajské ligy je poněkud netradiční. Pokud vyhraje základní část Orlová, má automaticky právo na účast v baráži o druhou ligu. Play-off by se pak týkalo týmů na 2. až 9. místě a hrálo by se „jen" o vítězství v krajské lize…

Rozhodlo se to před začátkem sezony. Nevím, jaké tam byly přesně souvislosti. Je to divné, play-off se mělo zachovat se vším všudy. Sport je o atraktivitě. Kvalita Orlové je známá, takže se jim může přihodit, že pak budou stát, a to jim asi neprospěje. Budou muset hledat nějaké týmy na přátelské zápasy. Pro hokej je to škoda, že se zvolil takový systém.

Třeba zápas proti Orlové byl výborný. Byla fantastická atmosféra. Jen více takových zápasů. V takových duelech je o co hrát, přijdou lidi a je to atraktivní.

Když vyhraje základní část Kopřivnice nebo kterýkoliv jiný tým, tak se play-off hraje klasickým systémem, s týmy na 1. až 8. místě…

Je to doopravdy divné. Když vyhrajeme my, Studénka, nebo kdokoliv, tak hraje play-off všech osm týmů. Když vyhraje Orlová, tak do play-off jít nemusí. Je to zvláštní, ale bohužel je to tak.

Chystáte v letošní sezoně na vyřazovací boje možné posily díky střídavým startům?

Neplánujeme to. Jedině kdyby se opravdu někdo zranil. Složili jsme na tuto sezonu tým a snažíme se s ním pracovat. Zase si říkám, že na této úrovni a u této soutěže odstavit hráče jenom proto, že je někdo volný, to se mi nezdá. Dám šanci těm hráčům, které mám k dispozici, a nebudu vymýšlet nějaké věci…

Už zítra přivítáte třetí tým tabulky z Horního Benešova, který je hned za vámi na třetím místě o pouhý jeden bod. Jaké čekáte na kopřivnickém stadionu utkání?

Je to kvalitní mančaft. Znám tam ty hráče, něco už mají za sebou. Jsou to na tuto soutěž také dobří hokejisté. Myslím, že pro diváky to bude atraktivní utkání, bude se hrát o druhé místo a vím, jak jsme hráli u nich. S nimi se vždycky hraje perfektně. Jsou to takoví bojovní, techničtí hráči. Očekávám dobrý hokej.

DALIBOR TOBOLA