Na soupeře pro finále si musí počkat do středy, kdy je na programu rozhodující duel mezi Kopřivnicí a rezervou Rožnova.

Z první třetiny uběhlo necelých sedmnáct minut a Studénka vedla v bohumínské Bospor aréně 3:0. Tříbrankové vedení režíroval člen třetí úderné řady, a syn trenéra Studénky, Miroslav Pokorný, jenž čistým hattrickem načal hostující jízdu za postupem. Hned za další minutu se dokázal prosadit Sochorek a poté se poprvé radovali i domácí. Baldika, který svůj tým v první třetině několikrát podržel, překonal Maček, ale poslední slovo si vzal na konci první části hry Tatarčík, jenž zvýšil na 5:1. „Chtěli jsme navázat na to, jak jsme doma skončili, když jsme na soupeře trošku našli recept. Chtěli jsme to strhnout už v první třetině, kdy jsme do toho šli enormně koncentrovaní a hodně namotivovaní. Do sedmnácté minuty jsme vedli o tři góly a po první třetině jsme měli soupeře na lopatě," těšil povedený začátek kouče žlutomodrých Miroslava Pokorného.

Rozjetý vagón ze Studénky nezastavoval

Kanonáda Studénky se nezadrhla ani se startem druhé třetiny. Nejprve se dokázal dvakrát trefit Martinčík, na což reagovali druhou brankou Bohumínští. V posledních dvou minutách druhého dějství se však rozjetý vagón ze Studénky prosadil zásluhou Lindovského, Sochorka a Urbance ještě třikrát a do kabin odcházel s vedením 10:3.

V poslední třetině pak Pokorného soubor přidal ještě tři gólové zářezy a po vítězství 13:5 se mohl radovat z postupu do finále play-off II. „Bylo to z naší strany hodně povedené utkání, plné kombinačních akcí. Potom už se to zvrhlo do exhibičního utkání. I proto jsme možná dostali dost branek. Po druhé třetině už se zápas dohrával. Euforie byla veliká a kluci zaslouží absolutorium. Zúročilo se to, co jsme natrénovali poslední dva měsíce. Ale musím pochválit i soupeře. Ani za toho stavu se neuchýlili k nějaké sprosté hře, hráli férový hokej, bez zákeřností, za což jim chci poděkovat. Ne každý by to takhle dokázal, navíc ještě doma. Nedovedu si představit, kdyby to bylo v Rožnově," hodnotil druhé utkání semifinálové série kouč Studénky, jenž musel v polovině utkání ze zdravotních důvodů stáhnout obránce Janečku a z kraje zápasu vypadl ze hry Čáň, který se však poté do utkání opět zapojil a brankou v poslední minutě pečetil výhru Studénky.

Na kruháči se zdrželi dlouho

Hokejisté Studénky chtěli dojít do finále v klasickém play-off, kde však kvůli kontumační porážce skončili po roce znovu ve čtvrtfinále. „Škoda. Měli jsme totiž jiné plány. Chtěli jsme být trošku jinde, ale nevyšlo nám to. Jsme rádi, že jsme se alespoň v play-off II dokázali dostat do finále, a oklepat se tak z křivdy. Dneska už to můžu říct. Chtěli jsme si to rozdat s Karvinou o to, kdo bude hrát kvalifikaci o baráž. Nakonec se nám podařilo alespoň postoupit do finále v play-off II. Teď už si jen přát, aby se tam dostala i Kopřivnice, aby to mělo náboj. Byli bychom rádi. Bylo by to pořádné vyvrcholení sezony," vyhlíží finálovou sérii s okresním rivalem trenér Studénky.

Celkem třináct gólů mělo po sobotním zápase značný vliv na rituál hokejistů Studénky, který spočívá v tom, že po každém vítězném utkání venku se při cestě domů krouží na kruhovém objezdu ve Studénce vítězné kolečko. „Se třinácti vstřelenými góly už to byl celkem problém. Řidiči museli být opravdu trpěliví," dodal s úsměvem lodivod studéneckých hokejistů.

První utkání finálové série se odehraje v neděli 23. března od 17.15 hodin ve Studénce.

HC RT TORAX Bohumín - HC Studénka 5:13 (1:5, 2:5, 2:3)

Branky Studénky: 6. Pokorný, 14. Pokorný (Orszulik), 17. Pokorný (Orszulik, Štubňa), 18. Sochorek (Martinčík, Lyzák), 20. Tatarčík (Merta, Janečka), 22. Martinčík (Orszulik), 35. Martinčík (Čáň, Veselský), 38. Lindovský (Čáň, Lyzák), 39. Sochorek (Pokorný), 40. Urbanec (Tatarčík, Novák), 49. Tatarčík (Urbanec), 57. Lindovský (Martinčík), 60. Čáň (Novák, Martinčík).

Vyloučení: 4:9, navíc Mihál 5 minut + do konce utkání, Šurin do konce utkání Veselský 5 minut + do konce utkání. Využití: 1:2. Střely na branku: 28:29. Rozhodčí: Polášek L. Janda, Tkáč.

Studénka: Baldik Novák, Janečka, Pauliak, Lyzák, Veselský, Holanik Čáň, Tatarčík, Merta Martinčík, Sochorek, Lindovský Štubňa, Pokorný, Orszulik Urbanec. Trenér: Miroslav Pokorný st.

KONEČNÝ STAV SÉRIE 0:2 (4:6, 5:13)