FBC Playmakers Prostějov - FBC Vikings Kopřivnice 4:14 (0:4, 3:6, 1:4)

Až do poloviny 7. minuty se domácí urputně bránili. Pak ale otevřel skóre Soukal 0:1, a utkání vzalo rychlý spád. Za necelou minutu mířil přesně Lichnovský 0:2. Poté hrál Prostějov oslabení, v němž přišel další nesmyslný faul Hlocha, který dostal pětiminutový trest. Proti třem se Vikingové prosadili za pouhých 15 vteřin, trefil se Sladkovský 0:3.

Druhá třetina nabídla hned devět branek, šest dala Kopřivnice. Pohřeb Prostějova nastal přesně v polovině utkání. Nejprve ve 31. minutě zvyšoval na 7:0 Jan Matúš, toho za necelou minutu napodobil Lichnovský a za dalších třicet vteřin se opět prosadil Jan Matúš 9:0.

V posední třetině již bodový zisk v podání domácích nehrozil, zato Kopřivnice hrála dále a nasolila svému soupeři další 4 branky.

Branky a nahrávky: 35. Miczek (Z. Fojt), 39. D. Miczek (M. Fojt), 40. Soldán (Hloch), 42. M. Fojt (Páleník) 7. Soukal (Opatřil), 8. Lichnovský (Uvíra), 12. Křižan (Opatřil), 19. Sladkovský (Z. Matúš), 21. Lichnovský (Podlezl), 25. Křižan (Soukal), 31. J. Matúš (Křižan), 32. Lichnovský (Baďura), 32. J. Matúš (Sladkovský), 36. Podlezl (Baďura), 49. Podlezl (Baďura), 51. Lichnovský (Křižan), 55. Baďura (Hykel), 60. Z. Matúš (J. Matúš), rozhodčí: Filip Bollardt Tomáš Joska, vyloučení: 5:1, 5 + Jan Hloch, využití: 0:5, diváci: 49, poměr střel: 15:39

Kopřivnice: Panaš (Kapoun) Matúš J., Podlezl, Sladkovský, Baďura, Nehera, Kresta, Křižan, Soukal, Lichnovský, Opatřil, Uvíra, Matúš Z., Hykel. Trenér Libor Fojtík

Ostatní výsledky 17. kola: FBC Spartak MSEM Přerov Slavia I-tec Havířov 8:7, Gullivers Sokol Brno I Z.F.K. AQM Petrovice 20:9, 1. FBK Rožnov p. R. FbK Horní Suchá 6:7, Retro Bulldogs Brno B 1. MVIL Ostrava 3:8, 17 FBS Olomouc FbC BD STAV Frýdek-Místek 5:3

FBS Olomouc - FBC Vikings Kopřivnice 4:5p (3:2, 1:1, 0:1 0:1)

Nedělní utkání v Olomouci už bylo jiné kafe. Domácí se v atraktivním duelu ujali vedení již ve 4. minutě brankou Willmanna 1:0. Toho v 10. minutě napodobil Chladil a zdálo se, že je zle 2:0. Jenže Vikingové, posilnění sobotní destrukcí Prostějova, odpověděli ve 14. minutě, když se nemýlil Křižan 1:2. Pak se sice trefil domácí Hél, ale hosty vrátil do utkání v poslední minutě Jan Matúš 3:2.

Druhá třetina byla nejvyrovnanější. Domácí sice šli ve 28. minutě, zásluhou Doubka, opět do dvoubrankového vedení (4:2), ale Kopřivnici nasměroval správným směrem Křižan, který ve 31. minutě snížil 4:2.

Nejdramatičtější pak byla poslední perioda. Nejprve dostali hosté příležitost v početní výhodě, tu ale nevyužili. Až v poslední sekundě 48. minuty zařídil srovnání Křižan, který tak zkompletoval hattrick 4:4. Vikingové vycítili snahu rozhodnout a tlačili se před bránu domácího Martínka. Domácí, po dobře rozehraném utkání, nechtěli přijít o body, proto se Vikingům vyrovnali, a začalo čekání na vítěznou branku.

Ta ale nepřišla a vše mělo rozhodnout prodloužení. To začali lépe domácí, střela Jakubce však nebyla přesná. V 62. vteřině prodloužení nakonec rozhodl Jan Matúš, který zpečetil nadmíru povedený víkend kopřivnických 4:5.

Branky a nahrávky: 4. Willmann (Jakubec), 10. Chladil (Krnáč), 16. Hél (Chladil), 28. Doubek (Čmela) 14. Křižan (Opatřil), 20. J. Matúš (Sladkovský), 31. Křižan, 48. Křižan (Martin Nehera), 62. J. Matúš (Z. Matúš), rozhodčí: Martin Kotala Pavel Hála, vyloučení: 1:1, využití: 0:0, poměr střel: 26:29

Ostatní výsledky 18. kola: Bulldogs Brno B Petrovice 6:10, 1. FBK Rožnov p. R. Slavia I-tec Havířov 3:9, FbC Playmakers Prostějov FbC BD STAV Frýdek-Místek 4:8, Gullivers Sokol Brno I 1. MVIL Ostrava 4:8, FBC Spartak MSEM Přerov FbK Horní Suchá 8:6