FBC Vikings Kopřivnice se po vyřazení Klobouků a Hattricku Brno dostal až do čtvrtfinálové skupiny, kde dokázal porazit v prodloužení 6:5 FBC Vikings Kopřivniceextraligové Otrokovice. Proti dalšímu extraligovému celku, Bulldogs Brno, se kopřivnický tým dočkal první porážky v sezoně, když soupeři podlehl 5:9. „Myslím, že s vystoupením v poháru můžeme být spokojeni. Já jsem tedy určitě spokojen. Dostali jsme do Kopřivnice dva extraligové týmy, a sehráli jsme s nimi dva těžké zápasy, a to bylo pro naše hráče jenom plus na získávání zkušeností. Zápas proti Otrokovicím se nám povedl. Utkání s Bulldogsem Brno jsme sice prohráli, ale v podstatě do poloviny utkání jsme byli Brnu vyrovnaným soupeřem, i když výsledkově to tak nevypadá. Osobně jsem si myslel, že Brno více potrápíme. Nicméně musíme si uvědomit, že Brno je o dvě soutěže výše, a i když se jim v extralize příliš nedaří, pořád je to tým s řadou zkušených hráčů. A to oni samozřejmě zúročili," hodnotil účinkování Vikingů v dosavadním průběhu poháru předseda klubu a trenér mužstva Marek Jehlár.

Před posledním zápasem proti prvoligovému Znojmu je situace ve skupině v podstatě jasná. Otrokovice a Brno si to ve vzájemném zápase rozdají o jediné postupové místo, které zajišťuje postup do semifinále. V případě, že si Brno s Otrokovicemi poradí a zároveň Kopřivnice porazí Znojmo, skončí Vikingové na druhém místě, což by bylo v konkurenci extraligových a prvoligových týmů velmi cenné. Nicméně v případě prohry se Znojmem končí Kopřivnice ve skupině poslední.

K zápasu odcestuje kopřivnický tým téměř v plné síle. „Chybět bude pouze Jan Baďura, kterého nepustí do zápasu pracovní povinnosti, a Lukáš Vávra, který delší dobu laboruje se zraněním," doplnil Marek Jehlár. V druholigové tabulce si vedou kopřivničtí florbalisté prozatím suverénně. V doposud devíti odehraných zápasech ještě neztratili ani bod a tabulku vedou se sedmibodovým náskokem před Rožnovem. (dtb)