První třetinu ovládli překvapivě Bobři, kteří se potácejí od porážky k porážce. Tým bývalého trenéra Nového Jičína Davida Handla totiž využil přesilovou hru.

Novojičínští však domácí náskok smazali hned v prvním střídání druhé části, když se prosadil nejproduktivnější hráč týmu, Lehečka. Hosté byli od vyrovnávací trefy daleko aktivnější a ve 24. minutě otočil skóre Málek. Zlomení Bobři pak inkasovali potřetí za dalších osm minut, když se ujal střelecký pokus Mikšana. Ve 37. minutě ale využil druhou přesilovku domácí kapitán Martiník, jenž snížil na 2:3. Za pouhou minutu však přišel zlomový moment, když se ve zmatku před Slovákem nejlépe zorientoval Gebauer, dorazil kotouč do branky a vrátil svému týmu náskok dvou branek.

„Náš čtvrtý gól byl zlom celého zápasu. První třetina byl z naší strany nemastná, neslaná. Od druhé třetiny jsme ale zlepšili bruslení a bojovným výkonem jsme došli k zasloužené výhře," cenil si trenér Nového Jičína Aleš Flašar. V závěrečné části se sice domácí snažili o zdramatizování výsledku a v 53. minutě dostali možnost trestného střílení, ale Pořický na skvělého Halodu nevyzrál.

„To byl další důležitý moment. Potřebovali jsme to v bráně oživit, protože Iláš je zraněný a Chvostek nemocný. Takže přišel Ondra Haloda a chytal velmi dobře," dodal spokojeně Flašar. Závěr utkání pak ještě divákům zpestřila bitka mezi domácím Kubem a novojičínským autorem čtvrté trefy, Gebauerem.

HC Bobři Val. Meziříčí - HK Nový Jičín 2:4 (1:0, 1:4, 0:0)

Branky: 13. Podešva (Kývala, Zábojník), 37. Martiník (Zábojník) 21. Lehečka (Ižacký, Novotný), 24. Málek (Zdeněk), 32. Mikšan (Málek), 38. R. Gebauer (Kabeláč, Škumát). Rozhodčí: Škach Blaha, Goňa. Vyloučení: 6:8, navíc R. Gebauer (NJ) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 350.

HK NJ: O. Haloda Hoďa, Kužílek, Cabák, Vašut, Hruška, M. Haloda Ižacký, Novotný, Lehečka Málek, Zdeněk, Mikšan R. Gebauer, Škumát, Kabeláč. Trenér: Flašar.