Ve velké příležitosti vysunul kapitán Vašut Macháčka, ale toho vychytal zkušený Vojtek. Domácí proti Goišovi zase podržel strážce klece Šrámek. V první třetině se pak novojičínským naskytla možnost dvojnásobné přesilové hry, ale 61 sekund trvající početní výhoda kýženou brankou neskončila. „Přesilovku jsme zbytečně uspěchali, soupeře jsme pořádně nezamkli," litoval domácí trenér David Handl. V závěru třetiny už zvedal přerovský Ferenc ruce nad hlavu, ale Šrámek vytasil fantastický zákrok.

I druhá dvacetiminutovka nabídla svižný hokej plný osobních soubojů. Ve 32. minutě rozjařil početný kotel hostujících příznivců Sakrajda, který se nejlépe zorientoval před Šrámkem a z dorážky poslal Přerov do vedení – 0:1. „Byli jsme tam málo důslední, byli tam neobsazení hráči a inkasovali jsme zbytečně z dorážky," smutnil David Handl. O minutu později zápas předčasně skončil pro nejlepšího střelce novojičínských v základní části Adama Uhlára, který obdržel trest 5 minut + do konce utkání a na Přerov čekala minutová hra 5 na 3.

V téže minutě druhého čtvrtfinálového utkání museli na Novojičínském zimním stadionu zasahovat policejní těžkooděnci. Ti zabránili střetu mezi skupinkami rádoby fanoušků, na kterých bylo vidět, že hokej rozhodně nebyl tím důvodem, proč došli na stadion. Situace se naštěstí obešla bez vážnějších komplikací a na průběh utkání neměla žádný větší vliv.

Vítěz základní části pak ukázal jak se využívá dvojnásobná početní výhoda, když to byl opět Sakrajda, který u tyče zasunul kotouč až za Šrámka – 0:2. Přerovský Sakrajda obstaral celkem čtyři z osmi branek Zubrů v play-off. Hlavní rozhodčí pak neváhal domácí poslat do tří znovu. Když Nový Jičín přečkal ve třech celé dvě minuty, inkasoval sedm vteřin před návratem potrestaného hráč už v klasické přesilovce. Vyražený kotouč dorazil Sprušil – 0:3. „Zápas se zlomil v přesilových hrách, které nám domácí nabídli a které jsme narozdíl od nich dokázali využít. Dali jsme dvě rychlé branky a to si myslím, že určilo ráz utkání," vracel se ke zlomovým okamžikům trenér Přerova Pavel Sedlák. Domácí se pak snažili aspoň o čestný úspěch, ale Vojtek byl bezchybný. „Přerov výborně bránil a moc se do útoku nehnal. Zápas rozhodl v přesilovkách. Nás vychytal Vojtek. Nejhorší je ale to, že se pořád porážíme sami. Je to velká nekázeň. Uděláme hloupý faul a hráč jde zase do kabiny. Takové věci hráči prostě nemůžou dělat. Když dostaneme ránu, musíme to ustát a musíme rozdat ránu čistě třeba někde u mantinelu," zlobilo domácího trenéra.

Přerov se tak ujal vedení v sérii a k postupu do semifinále mu stačí jediná výhra. „Zápas byl o první brance a my jsme hodně spokojeni, že jsme tady dokázali zvítězit. Nový Jičín hrál velmi dobře, kdyby proměnil šance, mohlo dopadnout utkání opačně. Ještě není nic rozhodnuto. O třetí výhru budeme bojovat," uvedl trenér Zubrů Pavel Sedlák. Nový Jičín tak bude zítra odvracet konec sezony. „Do Přerova pojedeme s tím, že se ještě jednou chceme vrátit k nám. Budeme se o to snažit a uděláme proto maximum," řekl závěrem domácí trenér.

Třetí čtvrtfinálová bitva má úvodní buly ve středu 6. března v 18 hodin v přerovské MEO Aréně.

HC Nový Jičín - HC Zubr Přerov 0:3 (0:0, 0:3, 0:0)

Branky: 31. Sakrajda (Málek, Sedlák), 34. Sakrajda (Brančík, Sedlák), 38. Sprušil (Blinka, Kolář). Vyloučení: 7:9, navíc M. Chvostek 10 minut, Uhlár (NJ) 5 minut + OK. Využití: 0:2. Diváci: 1013. Muž zápasu: Martin Vojtek.

STAV SÉRIE: 0:2 (2:5, 0:3).

HC Nový Jičín: Šrámek - Andrýsek, Vašut, P. Gulda, Horák, F. Chvostek, Hradil – M. Chvostek, Macháček, Skaloš – Uhlár, Škumát, Hruška - Tomášek, Zedník, Brynecký – Martinčík. Trenér: David Handl.

HC Zubr Přerov: Vojtek - Pala, Tomeček, Vlček, Ferenc, Kudělka, Osina - Hanák, Goiš, Sedlák - Sakrajda, Brančík, Málek - Kolář, Sprušil, Blinka –Kundrátek. Trenér: Pavel Sedlák.