Více než polovinu zápasu trvalo porubským hokejistům hledání klíče k dobytí novojičínské branky. Nakonec se jim to povedlo a díky bláznivé druhé polovině prostřední třetiny zvrátili průběh zápasu ve svůj prospěch a slaví čtvrtou domácí výhru v řadě.

„Je vidět, že ten tým, který oproti loňsku ještě o něco omládl, má v sobě hokejovost a touhu vítězit," říkal krátce po zápase ještě zadýchaný kapitán Poruby Luděk Krayzel.

Hráčům Nového Jičína, kteří do Ostravy dorazili pouze se třemi kompletními pětkami, hlavně v první třetině vyšlo prakticky vše, k čemu se nachomýtli. Už po devětašedesáti vteřinách je poslal do vedení jejich nejproduktivnější útočník Marek Ivan, který nepohrdl obrovskou minelou Ostravanů, a stejný hráč po čtrnácti minutách připravil druhou branku pro pohodlně dorážejícího Mariána Skaloše. „Po první třetině na nás trenér musel trošku zvýšit hlas, nakonec se však ukázalo, že jsme to asi potřebovali. Ale my jsme to vlastně tušili, že hosté budou chtít těžit pouze z rychlých protiútoků, přesto nám první třetina v podstatě vůbec nevyšla," podotkl Krayzel.

Hosté šli v poslední pětiminutovce druhé třetiny díky Martinu Andrýskovi sice ještě jednou vedení, jenže to byla jejich labutí píseň. „Právě v tom momentě jsme ale jasně ukázali, jaký jsme tým, a po chvilce jsme skóre už nakonec definitivně překlopili na naši stranu. A kdoví, zda nás třeba tenhle okamžik nenakopne i do dalších zápasů…" uvažoval porubský kapitán.

Po brankách Marka Galajdy a Lukáše Vrány, jenž navíc ve třetí třetině zkompletoval ceněný hattrick, se totiž dostali definitivně blíž k bodům svěřenci trenéra Tomáš Sršně, kteří se sice v poslední třetině museli o výhru pořádně porvat, ale nakonec jí uhájili. „Je jen škoda, že když už jsme se dostali do dvougólového náskoku a mohli zápas v klidu dohrát, dostali jsme pro nás typicky lacinou branku po otočce zpoza naší brány," dodal Luděk Krayzel a zmizel v porubské kabině.

HC RT Torax Poruba 2011 – HC Nový Jičín 6:4 (0:2, 4:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 31. Seidler (Buček), 33. Pavlačka (Wolf), 38. Galajda (Sedlář, Lukáš Prokop), 39. Vrána (Galajda), 54. Vrána (Holuša, Vychodil), 60. Vrána (Holuša) – 2. Ivan, 15. Skaloš (Ivan), 37. Andrýsek (Zedník, Tomášek), 57. Brynecký.

Rozhodčí: Šutara – Barteček, Moravec. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Diváci: 300.

Poruba: Gleich – Zientek, Wolf, Hruzík, Vychodil, Patrik Prokop, Lukáš Prokop – Hašek, Krayzel, Vaněk – Seidler, Pavlačka, Buček – Sedlář, Vrána, Holuša – Galajda. Trenér: Sršeň.

Nový Jičín: Šrámek – Andrýsek, Vašut, Gulda, Hruška, Cabák, Horák – Chvostek, Macháček, Kabeláč – Skaloš, Ivan, Mičulka – Zedník, Tomášek, Brynecký. Trenér: Glabazňa.

Další žzápasy 14. kola:

Vsetín – AZ Havířov 4:1 (1:0, 1:1, 2:0). Branky a nahrávky: 11. Podešva (Dubec), 39. Zúbek (Vrána, Vaněk), 44. Podešva, 60. Podešva (Dubec) – 36. Kolařík (Stránský, Hegegy).

Slezan Opava – Baník Karviná 3:1 (1:0, 0:1, 2:0). Branky a nahrávky: 13. Chalupa, 46. Měch (Bednárek, Tichý), 55. Vítek (Chalupa) – 22. Sznapka (Mikšan, Javín).

Valašské Meziříčí – Frýdek-Místek 6:4 (1:1, 2:2, 3:1).

Branky a nahrávky: 5. Máša (Voznica), 33. Machala (Lehečka, Maršálek), 36. Lehečka (Schejbal), 49. Kundera (Škůrek, Lehečka), 54. Škůrek (Schejbal, Coufal), 60. Coufal (Bokroš) – 9. Gogolka, 36. Sluštík (Gogolka), 36. Hrubý (Mach), 44. Rozum (Ovšák).

Přerov – Prostějov 1:6 (0:1, 0:1, 1:4).

1. Prostějov 14 9 1 1 3 58:42 30
2. Přerov 14 8 2 0 4 50:32 28
3. Havířov 14 7 2 2 3 50:34 27
4. Opava 14 5 2 3 4 46:46 22
5. Poruba 14 6 0 2 6 48:49 20
6. Vsetín 14 5 2 1 6 46:51 20
7. Frýdek-Místek 14 6 1 0 7 53:63 20