Samotné utkání pak nabídlo drama až do úplného závěru a nechybělo ani několik boxerských vložek.

Novojičínští šli pak před osmi stovkami diváků brzy do vedení, když se mezi kruhy opřel do kotouče zadák Janiczek, pro něhož to byla první trefa v ročníku. Hostující kotel se však mohl radovat z vyrovnání v závěru první periody, kdy se na brankovišti prosadil velmi dobře hrající Tomášek.

Ďáblům se pak vydařil i start do druhé třetiny, když Hromadu překonal střelou mezi betony Kafka. Zajímavý duel pak nadále pokračoval a v polovině utkání se Kopřivnice, které nově scházeli zranění Krutil s Pargáčem, dočkala vyrovnání, když vítkovický junior Štěpánek vypíchl kotouč Málkovi a parádním zakončením překonal Slováka.

Domácí družina Petra Macháčka, která hraje ve středu na ledě lídra z Poruby, si pak mohla vzít vedení zpět, ale kopřivnický Hromada předvedl proti ráně Chvostka parádní semafor. 

Ilustrační foto.
Sobotní tragická nehoda: mladý muž nepřežil náraz do stromu

V ZÁVĚRU VYBUCHLY EMOCE NAPLNO

Také začátek posledního dějství byl ve znamení novojičínské branky, kdy svou předchozí chybu napravil Málek, jenž připravil branku pro Gebauera a ten poslal Nový Jičín do vedení 3:2. Tatra pak nevyužila přesilovku, ale následně pak přečkala tři početní výhodu Ďáblů, kdy se musel činit výborný Hromada, který minutu před koncem pláchl z kopřivnické branky. 

V čase 59:09 došlo před Slovákem k velkému závaru, kdy skončilo na hromadě několik hráčů. Po dlouhé odmlce se nakonec vylučovalo na obou stranách, což rozlítilo jinak klidného Tomáška, který navíc vyfasoval i desetiminutový trest.

Tribuny byly ve varu a po chvilce přišla první boxerská vložka Běhala se Sluštíkem. Potyčky však byly bohužel také na tribunách a osmnáct vteřin před koncem pak definitivně rozhodl o osudu utkání trefou do prázdné branky Kafka. Ihned po buly si to pak rozdali Tomeček s Fojtíkem a kopřivnický zadák pak ještě následně stihl i gestikulaci směrem k domácím ochozům. 

„Od začátku bylo vidět, že hráči chtěli zvítězit a toho si cením. Bohužel jsme ale udělali dvě chyby a dovolili jsme Kopřivnici dvakrát srovnat. Kopřivnice pracovala směrem dozadu velmi dobře a spoléhala na brejky, což jí celkem vycházelo. My jsme se dlouho nedokázali prosadit, ale nakonec jsme dali čtyři branky a to bylo rozhodující,“ uvědomoval si šéf novojičínské střídačky Petr Macháček, jenž dodal: „V závěru to bylo samozřejmě hodně vyhecované, ale to k derby patří, takže si to diváci mohli užít se vším všudy.“

Ilustrační foto.
Sobotní tragická nehoda: mladý muž nepřežil náraz do stromu

Kopřivnici tak v Novém Jičíně skončila sérii pěti utkáních v řadě s bodovým ziskem. „Myslím si, že jsme si zasloužili alespoň bod. Na začátku třetí třetiny jsme ale udělali hrubou chybu a Nový Jičín trestal všechny naše chyby. Potom už jsme to hráli hop nebo trop a Nový Jičín měl tak více šancí. Nakonec rozhodl až gól do prázdné branky,“ uvedl v útrobách novojičínského stadionu trenér kopřivnických hokejistů Jaroslav Kofroň, jenž se v průběhu utkání několikrát nestačil divit výrokům sudího. 

„Zápas jsme si prohráli sami, ale rozhodčí vyhecované utkání nezvládal, což dokumentoval v závěru, kdy nám i na střídačce přistávaly nějaké předměty,“ vracel se k emotivnímu závěru kouč Tatry. Kopřivnice má nyní ve středu volný los a v sobotu doma přivítá vedoucí Porubu.

HK ĎÁBLOVÉ NOVÝ JIČÍN – HC TATRA KOPŘIVNICE 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Branky: 5. Janiczek (Zedník, R. Gebauer), 24. Kafka (Motloch), 42. R. Gebauer (Zedník, Málek), 60. Kafka – 19. Tomášek (Poruba), 29. Štěpánek. Rozhodčí: Šudoma – Bláha, Goňa. Vyloučení: 7:9, navíc Kafka 10 min. – Tomášek 10 min., Fojtík 10 min. Bez využití. Diváci: 800.

HK Ďáblové Nový Jičín: Jiří Slovák I. – Tomeček, Adamík, Matyáš, Janiczek, Hruška, Běhal – Chvostek, Kocián, Irgl – Málek, Zedník, R. Gebauer – Kafka, Motloch, Š. Kratochvíl. Trenér: Macháček. 

HC Tatra Kopřivnice: Hromada – Stříž, Heinzl, Štěpánek, Marek, Bail, Fojtík – Vyčesaný, Tomášek, Poruba – J. Mach, Sluštík, A. Kofroň (41. Hrubý) – Gola, Bartošák, Suchý. Trenér: J. Kofroň.

Zbylé výsledky 19. kola: Val. Meziříčí – Poruba 3:1, Šumperk – Opava 3:1.

Ilustrační foto.
Sobotní tragická nehoda: mladý muž nepřežil náraz do stromu