Tým trenéra Miroslava Pokorného, který zaujímá průběžné 3. místo, vedl po čtyřiceti minutách 2:0, ale domácí nakonec stačili vyrovnat. Studénka tak nenavázala na tříbodovou výhru 3:0, kterou v Horním Benešově slavila zkraje prosince.

Hokejisté Studénky, kteří nenastoupili v kompletním složení, poslal do vedení kapitán Marek Tomášek, jenž v 17. minutě využil přesilovou hru. Početní výhody ostatně patřily k důležitým momentům utkání, neboť hned čtyři góly padly při nerovnoměrném počtu hráčů na ledě. Hostům pak vyšel i vstup do druhé periody, když ve 22. minutě zvyšoval na 2:0 Pokorný, jenž se do sestavy vrátil po zranění.

Horní Benešov, který Studénku nahání ze 4. místa, ale v závěrečné třetině dokázal dostat zápas do prodloužení, když nejprve překonal Baldíka Zigmund, aby Lhotský zařídil v 58. minutě vyrovnání na 2:2. Obě domácí trefy padly v přesilovkách, která pak rozhodla také v prodloužení. Při hře 4 na 3 totiž rozhodl alespoň o dvoubodovém přídělu jednatřicetiletý obránce Novák, jenž se trefil parádní ranou hned v první minutě pětiminutového nastavení. „Herně jsme byli o něco lepší, ale bohužel jsme to ve druhé třetině nedokázali potvrdit třetím gólem.

Při vedení 2:0 jsme měli několik stoprocentních šancí, ale bohužel jsme je neproměnili. Ve třetí třetině pak přišel trest a Horní Benešov bohužel dokázal vyrovnat. Je dobře, že jsme ale dokázali rozhodnout alespoň v prodloužení," sdělil trenér Studénky Miroslav Pokorný, jehož tým nyní čeká sobotní utkání na ledě posledního Rožnova pod Radhoštěm. „Chtěli bychom potvrdit roli favorita, i když nás tam nic lehkého nečeká," dodal kouč studéneckých hokejistů směrem k příštímu kolu.

Dohrávka 2. kola krajské ligy:

TJ HORNÍ BENEŠOV – HC STUDÉNKA 2:3 PP (0:1, 0:1, 2:0 – 0:1)
Branky: 44. Zigmund (Kovalovský), 58. Lhotský (Trubka) – 17. Tomášek (Pelikán), 22. Pokorný (Novák), 61. Novák (Pelikán). Rozhodčí: Čaja - Malík, Opravil. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:2. Diváci: 120.

HC Studénka: Baldík – Bolek, Pelikán, Novák, Janečka, Holaník, Jedlička – Sochorek, Tomášek, Vacula – Čáň, Pokorný, Sluštík – Ertel, Orszulík, Mičulka. Trenér: M. Pokorný st.