Z okresu v krajské hokejové lize zvítězila pouze rezerva Nového Jičína

Novojičínsko - Ve čtvrtém kole krajské ligy se hokejisté Studénky, kteří měli v minulém kole volno, utkali s Bohumínem. Jako první soupeř dokázali Bohumínu sebrat bod, když mu podlehli až v prodloužení. Kopřivnice, jež měla před tímto kolem plný počet bodů, zajížděla do Uničova, kde si připsala první porážku v letošní sezoně.

25.10.2012

První porážku v soutěži si v Uničově připsala Kopřivnice. V krajské lize se v neděli 28. října odehraje první derby, když B tým Nového Jičína přivítá Studénku.Foto: Archiv/Deník

Naopak první vítězství v základní hrací době si připsalo béčko Nového Jičína, které vyhrálo přesvědčivě 5:1 v Rožnově s tamním B týmem.

HC UNIČOV - HC KOPŘIVNICE 6:2 (1:1, 2:1, 3:0)

Utkání bylo dlouho vyrovnané, ale Uničov rozhodl v třetí třetině při přesilových hrách. „Stalo se nám v den utkání pár zádrhelů. Měli jsme prostě špatný den. Na utkání jsem přijeli pozdě a naskočili jsme přímo bez rozbruslení. V tom fofru se do zápisu nezapsali dva hráči, takže jsem je musel stáhnout. A pak se nám do toho ještě zranil Barčák. Měli jsme patnáct vyloučených a čtyři desítky, což se nesmí stávat. Hráli jsme to na osm lidí, a to ovlivnilo celý průběh utkání. Únava pak byla velká. Uničov šel důrazně do brány a z brankového prostoru nám dávali relativně laciné branky. Hodně věcí se prostě najednou nezdařilo, a takhle to dopadlo," konstatoval trenér Kopřivnice Václav Slabý.

Branky Kopřivnice: Kaňovský, Hrubý.

HC Kopřivnice: J. Unzeitig - Petružálek, Jašek, Hruškovský, Jedlička, Poláček, Pelikán - Bílek, Štěpják, D. Hrubý - Bartošák, Kaňovský, Starman - Chalupa, Barčák, J. Horák - Šustek. Trenér: Václav Slabý.

HC ROŽNOV p. R. B - HC NOVÝ JIČÍN B 1:5 (0:1, 0:3, 1:1)

Rezerva Nového Jičína vyhrála jednoznačně 5:1 i díky brankáři Chvostkovi, který lapil 42 střeleckých pokusů domácích. „Celý mančaft zahrál velmi dobrý zápas, včetně mladého brankáře Chvostka. Kluci hráli s chutí, s nasazením. Na začátku jsme hráli dvakrát ve třech za špatné střídání, což jsme si zavinili sami, ale naštěstí jsme to ustáli a celý zápas jsme pak měli navrch. Mohli jsme přidat i více branek, ale i tak jsem s utkáním spokojen," hodnotil vítězství asistent trenéra Petr Kneblík.

Branky: 56. Labaj (Švajda, Tejkl), 15. R. Částečka, 25. R. Částečka (Krotil), 31. Hermann (R. Částečka, J. Částečka), 39. Martinčík (R. Gebauer), 54. Gilar (Jan Hradil).

Vyloučení: 5:10 10 min. Lyčka. Využití: 0:0. Poměr střel: 43:36.

HC Nový Jičín B: D. Chvostek - Hübl, Krotil, Pokora, Šimíček, Javora, Jan Hradil - R. Toman, Martinčík, R. Gebauer - Skyba, A. Zedník, Gilar - R. Částečka, Hermann, J. Částečka - Holáň, Frydrych.

HC STUDÉNKA - HC RT TORAX BOHUMÍN 4:5 pp (2:3, 0:0, 2:1 0:1)

Začátek zápasu byl pro Studénku jako z toho nejhoršího hororového scénáře. Již po čtrnácti sekundách se měnilo poprvé skóre, když domácího brankáře Medka překonal Radim Blažej, a neuběhla ani minuta, a bylo to zásluhou Michala Belance již 0:2. V 10. minutě to vypadalo s domácími hokejisty ještě hůře, neboť inkasovali potřetí. Svou druhou branku v zápase dal Michal Belanec, pro kterého pak za pár minut nejen předčasně skončil zápas, ale jak uvedly bohumínské webové stránky, tak pravděpodobně i letošní sezona. Důvodem je zlomenina pravého kotníku. Hokejisté Studénky se střelecky probudili až v 16. minutě a jen o minutu později to bylo zásluhou Denise Veselského už jen o gól 2:3.

Ve druhé periodě už byli domácí hokejisté lepším týmem, ale nevyužili čtyři přesilové hry v řadě. Do závěrečné části vstupovala Studénka s jednogólovým mankem. Vyrovnání nakonec přišlo ve 44. minutě, kdy Jan Matějný vymetl levý horní růžek Pavlíčkovy brány 3:3. Radost z vyrovnávací branky však domácím dlouho nevydržela, o tři minuty později šli Bohumínští v početní výhodě opět do vedení 3:4 V 56. minutě domácí hokejisté z dvojnásobné přesilovky opět vyrovnali, když Bolkovou dělovku od modré čáry před hostujícím brankářem šikovně tečoval Ondřej Tatarčík 4:4. V závěru střetnutí mohla Studénka strhnout vítězství na svoji stranu, ale Bohumínští se, zejména díky dobře chytajícímu Pavlíčkovi, ubránili.

Prodloužení trvalo jen necelé dvě minuty. Domácí šli do tří a hostům se podařilo z přesilovky 4 na 3 skórovat. Vítěznou trefu za dva body vstřelil pro HC RT Torax Bohumín Jan Chaloupka 4:5.

Hodnocení trenéra Studénky Miroslava Pokorného: „Hráčům Bohumína vyšlo v prvních deseti minutách snad vše, na co šáhli. Pro nás to byla pořádná ledová sprcha, ale naštěstí se nám povedlo vrátit do zápasu. Musel jsem provést nějaké změny v sestavě a nějak reagovat na nepříznivý stav. Každá změna je pro mužstvo impulsem a naštěstí se nám to povedlo otočit a dotáhnout do prodloužení. Škoda jen nevyužitých přesilovek ve druhé třetině, kde jsme byli blízko k tomu, abychom dokončili dokonalý obrat. V prodloužení jsme to chtěli rozhodnout, ale nepovedlo."

Branky Studénky: 1. Blažej (Lužný), 2. Belanec (Čahoj, Chaloupka), 10. Belanec (Dominec, Chaloupka), 47. Chaloupka (Buba, Lužný), 62. Chaloupka (Blažej, Lužný).

Vyloučení: 4:10. Využití: 1:2. Poměr střel: 53:36. Rozhodčí: Polášek - Černý, L. Janda. Diváci: 200.

HC Studénka: Medek - Holanik, Bolek, Veselský, Bolf, Kuchař, Bolek Tatarčík, Pospíšil, Matějný - Lindovský, Merta, Janečka - Čáň, Pokorný, Urbanec. Navíd od 21. Pauliak, Sochorek, Orszulik. Trenér: Pokorný.

HC RT Torax Bohumín: Pavlíček - Lužný, Buba, Axman, Odsedek, Čahoj, Juřík - Blažej, Ďurica, Heidler - Šimkovič, Vidlák, Galajda - Dominec, Belanec, Chaloupka. Trenér: Kwaśný. (dtb, rp)

Zbylé výsledky 4. kola:

Krnov - Orlová 4:5 sn, Horní Benešov - Rožnov A 6:2. Předčasně ukončeno v 55.minutě z důvodu zranění hostujícího hráče.

Program 5. kola:

Sobota 27. října, 17.00 HC Kopřivnice - HC Rožnov B, neděle 28. října, 18.00 HC Nový Jičín B - HC Studénka.

Vedoucí Studénka v derby přejela mladé Ďábly

Kdo se mu prozatím postavil do cesty, toho nemilosrdně smetl z cesty. Studénecký vagón nadále kráčí novou sezonou krajské ligy bez jediného zaváhání, když naposledy uspěl v derby v Novém Jičíně, kde tamní B tým porazil 7:1.

Chystáte se ve středu ke svému lékaři? Nechoďte, bude zavřeno

Celkem 160 praktických lékařů pro dospělé ordinuje v okrese Ostrava. Pokud se ke svému praktikovi vydáte zítra (ve středu 18. října), budete mít smůlu. Bude mít zavřeno. Praktičtí lékaři totiž budou stávkovat.

Tatra brala s Bobry bod. Teď ji čeká v derby Nový Jičín

Druholigoví hokejisté Kopřivnice padli ve Valašském Meziříčí v prodloužení a už ve středu v 18 hodin hostí rozjetý Nový Jičín.

Obránce kopřivnické Tatry Stříž: Na Švédsko i Francii budu rád vzpomínat

/ROZHOVOR/ Patnáct let. Tak dlouhou část kariéry strávil v zahraničí odchovanec Frýdku-Místku David Stříž, který před sezonou vyztužil defenzivu druholigové Kopřivnice. Zkušený zadák, kterému bude 8. listopadu 36 let, strávil sedm sezon ve druhé švédské lize, což následně trumfl osmiletým angažmá ve francouzském Štrasburku.