Před aktuálním ročníkem vyztužil obranné řady Nového Jičína třiadvacetiletý obránce Marek Haloda, který si v utkání 37. kola na ledě valašskomeziříčských Bobrů zahrál v jednom dresu spolu se svým mladším bratrem Ondřejem.

Stále ještě devatenáctiletý gólman zlínské juniorky přišel pomoct vyřešit situaci na brankářském postu Flašarova celku, kdy jedničku Iláše trápilo zranění a k dispozici nebyl ani Daniel Chvostek.

„Oba dva jsme si to užili a možná ještě nějaké společné zápasy přijdou," hovořil Marek Haloda, jehož mrzela nečekaná sobotní domácí porážka s Karvinou. Druhý nejproduktivnější obránce Nového Jičína, který byl před sezonou blízko angažmá v prvoligovém Šumperku, je odchovancem zlínského hokeje.

Nečekaná porážka 1:5 s Karvinou, která díky třem bodům poskočila z posledního místa, pro vás byla druhou v řadě na domácím ledě. Čím to?

Kdyby se nám podařilo dát v první třetině více gólů, tak Karviná mohla přestat hrát nebo se mohla stát, že něco vypustí. Ale místo toho s náma držela krok, pak nám dala tři rychlé góly během chvilky a to byl možná zlomový moment celého zápasu. My jsme pak sice ještě měli nějaké šance a snažili jsme se hrát až do konce, ale nedávali jsme góly a už se nám ztrátu ze druhé třetiny nepodařilo dohnat.

Soupeř využil celkem čtyři přesilové hry, z toho vás dvakrát potrestal od modré čáry pálící nestor Miroslav Javín. Co k tomu říct?

Má určitě dobrou střelu a sedlo mu to. To byly dvě nechytatelné střely do víka. Z naší strany jsme si to ale měli trošku lépe pokrýt. Já jsem tam jednou nevyhodil puk, nějak se to tam zadrhlo a pak se soupeř dostal ke střele a prostřelil to.

MAREK HALODA Datum narození: 26. srpna 1992

Post: obránce

Držení hole: levá

Číslo dresu: 61

Bilance v sezoně 2015/2016: 33 utkání – 13 bodů (4+9)

Kluby v kariéře: Zlín (mládež), Přerov, Vsetín, Nový Jičín.

Některé výroky sudích byly hodně sporné, což ale určitě nebylo důvodem vaší překvapivé porážky. Co si o tom myslíte?

Ke konci už to možná bylo z naší strany i z frustrace, takže tam byla i nedisciplinovanost, ale to bylo z toho, jak se zápas vyvíjel.

V kabině jste po zápase zůstali nezvykle dlouho a poslouchali promluvu obou trenérů. Můžete naznačit, o co šlo?

To ne. To si musíme nechat v kabině, to se nezlobte.

Už dnes vás čeká na ledě Moravských Budějovic přímý souboj o 6. místo, na které ztrácíte čtyři body. Co na výkony nováčka říkáte?

Hrajeme s nimi v sezoně dobře, celkem se nám na ně daří. Líbí se mi. Jsou hokejoví a jsou to s nima dobré zápasy. Určitě lepší než s Karvinou nebo s Břeclaví. Je tam menší hřiště, takže to tam bude hodně o soubojích, ale určitě tam jedeme vyhrát.

Premiérovou sezonu v mužské kategorii jste začínal v Přerově, následně jste se přesunul na vsetínský Lapač a třetí ročník v seniorském hokeji trávíte v Novém Jičíně. Jak jste spokojený?

Je to v pohodě. Hraju hodně. Byl jsem před sezonou domluvený se Vsetínem, že tam budu pokračovat, ale pak mi přišla prvoligová nabídka ze Šumperku, takže jsem šel tam. Ale těsně před soutěží tam přišli obránci z Pardubic (Šumperk je farmou extraligových Pardubic), takže jsem musel odejít. To už bylo září, takže už měli všichni uzavřené soupisky. Čekal jsem a pak se objevil Nový Jičín a jsem za to rád.

V minulém utkání v derby na ledě Valašského Meziříčí jste se potkal v jednom týmu s mladším bratrem Ondřejem. Jaké to pro vás bylo?

Ze začátku jsem byl trošku nervózní i za něho (usměje se). Ale myslím si, že to zvládl dobře. Oba dva jsme si to užili a možná ještě nějaké společné zápasy přijdou. Byla se tam podívat mamka s přítelem a vyhráli jsme, takže super.

Měl jste v příchodu bratra prsty? Jaké jsou jeho silné stránky?

Možná věděli, že brácha chytá, ale pak už se domlouvali přímo se Zlínem, takže to z toho pak nějak vyplynulo, že byl s náma na zápase ve Valašském Meziříčí. Brácha je takový gymnastický a má rychlé nohy. Když mám čas, tak se na jeho zápasy vždycky chodím dívat.

Bylo to poprvé, co jste se potkali v jednom týmu?

Ještě jsme se potkali ve Zlíně, když jsem byl na výjimku v juniorce a brácha šel z dorostu do juniorky. Hráli jsme spolu zápasy v Chomutově a na Spartě. Takže to už byl náš třetí společný zápas.

Jakožto odchovanec Zlína sleduje jeho počínání v extralize? Chodíte přímo na stadion?

Tuto sezonu jsem sice ještě nebyl, ale předtím jsem chodíval, když byl čas. Jsem rodák ze Strání, což je ještě padesát kilometrů za Zlínem, ale ve Zlíně s bráchou bydlíme v bytě.

Máte v současném zlínském A týmu kamarády?

My jsme byli celkem silný ročník, nebo spíše kluci byli silní (usměje se). V extralize hraje asi osm hráčů z našeho ročníku. Nejvíce v kontaktu jsem s Petrem Zámorským, který je ale ve švédském Örebru. Přímo ze Zlína pak hlavně s Daliborem Řezníčkem, se kterým občas zajdeme na oběd.