VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zadák Tatry Miroslav Marek: Kola vůbec nelituju, ale hokej mi chyběl

/ROZHOVOR/ Hokejisté druholigové Kopřivnice vypadli v nedávno skončené sezoně v předkole play-off, když favorizovanému Šumperku podlehli až po boji 2:3 na zápasy. Pevným článkem obranné linie Tatry byl i Miroslav Marek, jenž získával první druholigové zkušenosti v sedmnácti letech v dresu Nového Jičína.

7.4.2018
SDÍLEJ:

Hokejový obránce kopřivnické Tatry Miroslav Marek má za sebou i angažmá v cyklistice.Foto: Deník/Dalibor Tobola

„Tehdy tam hráli třeba Venca Slabý, Peťa Macháček nebo Kamil Glabazňa, takže samé legendy novojičínského hokeje,“ vzpomínal šestadvacetiletý kopřivnický rodák, který má za sebou i působení v cyklistickém týmu Team Forman Cinelli.

Sérii s favorizovaným Šumperkem jste natáhli až na maximální počet pěti utkání. Co nakonec rozhodlo o postupu Draků?
Rozhodovaly maličkosti a kvalita soupeře, který měl i lepší přesilové hry, protože při našem oslabení jsme dostávali nejvíce gólů, což bylo taky rozhodující. Ale myslím si, že jinak jsme byli Šumperku vyrovnaným soupeřem. V play-off jsme v minulých sezonách narazili na Frýdek-Místek a Vsetín a neuhráli jsme ani zápas. Teď jsme vyhráli dvakrát doma, takže alespoň za to jsme rádi, protože Šumperk to jsou vesměs profíci a myslím si, že ne všichni chodí do práce, jako my.

V sérii platilo rčení můj dům, můj hrad…
Šumperk hrál doma opravdu o sto procent lépe, než venku. Je vidět, že tam znají každý centimetr ledu a u nich se nám hrál hůře. Přišlo mi, že doma měli úplně jinou taktiku. Když hráli u nás, tak byli spíše zatažení, ale doma od začátku útočili, co to šlo. Bylo to tam opravdu těžké.

MIROSLAV MAREKNarození: 7. prosince 1991
Post: obránce
Číslo dresu: 19
Současný klub: HC Tatra Kopřivnice
Předchozí kluby v kariéře: Kopřivnice, Nový Jičín, Havířov, Frýdek-Místek.

Ve druhém zápase série jste se na výhře 3:2 podílel dvěma góly. Jak na to vzpomínáte?
No, takový zápas se mi asi už nepodaří (usměje se). Předtím jsem v mužích nikdy nedal dva góly a teď to bylo navíc v tak důležitém zápase v play-off. Navíc to bylo doma před našimi fanoušky a to mě vyburcovalo ještě více.

Vaši fanoušci vás jezdili podporovat i na venkovní utkání. Co na to říkáte?
S některými fanoušky dělám i v práci, takže jsme byli v každodenním kontaktu. Říkali, že za náma pojedou i do Šumperku, kde jich na ten poslední pátý zápas přijelo snad šedesát, takže to bylo neskutečné. Pořád nás burcovali, fandili a byl to opravdu super. Kromě klasického ukončení jsme měli i ukončení sezony s fanouškama. Oni dokonce sehnali i nějaké sponzory, takže to bylo velké (směje se). Bylo to se vším všudy a nechyběl ani ohňostroj.

Současný zadák kopřivnických hokejistů Miroslav Marek (vlevo) působil v nedávné minulosti také v novojičínské cyklistické stáji Team Forman Cinelli, v jejíž barvách absolvoval řadu závodů v Evropě.
Současný zadák kopřivnických hokejistů Miroslav Marek (vlevo) působil v nedávné minulosti také v novojičínské cyklistické stáji Team Forman Cinelli, v jejíž barvách absolvoval řadu závodů v Evropě. Foto: Team Forman Cinelli

Od hokeje jste měl čtyřletou pauzu. Co vás nakonec přimělo k návratu?
Skončil jsem ve druhé lize ve Frýdku. Brácha začal jezdit na kole, tak jsem se taky odhodlal jezdit a chytlo mě to. Brácha už ale taky skončil. Ten už nedělá nic (směje se). Hrál jsem jenom městskou ligu v Kopřivnici za BAH, což jsou bývalí amatérští hráči, kde jsem hrál se současným vedoucím týmu Jirkou Malíkem nebo třeba se současným trenérem Kofroněm. Říkali mi ať to jdu zase zkusit a klaplo to (usměje se). V Kopřivnici byl tehdy velký hlad po hokeji a chtělo se postoupit do druhé ligy. Po čtyřech letech jsem se tak k hokeji vrátil. To bylo za trenéra Venci Slabého. Postupovali jsme tehdy z krajské ligy a to byly tenkrát obrovské návštěvy. Třeba proti Orlové nebo pak v kvalifikaci proti Uherskému Ostrohu, kdy přišlo tři tisíce diváků. Hokej mi chyběl a taky jsem to chtěl trošku vrátit klubu, který mě vychoval. Měl jsem tam hodně kamarádů a ta vidina návratu k hokeje, navíc v Kopřivnici, mě prostě lákala. Na kole jsem navíc nebyl tak výrazný. Bylo to někdy navíc hodně divoké. Skončili jsme třeba v září s cyklistikou a hned další týden už jsem zase hrál hokej.

Jak vlastně vzpomínáte na působení v novojičínské silniční cyklistické stáji Team Forman Cinelli, která patří k předním klubům Moravskoslezského kraje?
Za ty čtyři roky jsem poznal hodně nových lidí a objel půlku světa. Vůbec toho nelituju, že jsem se dal na silniční cyklistiku. Strašně rád na to vzpomínám. Manažer Ondra Bezunk nám vždycky udělal výborné podmínky a materiálně nás ve všem podporoval. Neměl jsem nikdy nějakou příležitost, takže bych chtěl mu a vedení týmu poděkovat, protože ty čtyři roku u Formanu byly opravdu super.

Kterých úspěchů si nejvíce ceníte?
Byli jsme na několika etapových závodech v Rumunsku, Itálii nebo ve Švýcarsku. Pak byly i závody okolo komína v Polsku nebo na Slovensku a tradicí bylo březnové soustředění v Chorvatsku. Nejvíce si cením toho, že jsem byl na chvilku i v reprezentaci do 23 let, kde z toho bylo myslím desáté místo.

Zůstala vám cyklistika alespoň jako koníček?
Jo, to určitě. Když je v létě možnost, takže vždycky vyjedu, ale snažím se teď jezdit tak hodinu, maximálně hodinu a půl, protože hokej není tolik o nějaké vytrvalosti, protože kdysi jsem byl na kole v klidu pět, šest hodin. Teď už to je jiné.

Autor: Dalibor Tobola

7.4.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Výroba - Výroba Ruční balič 16 000 Kč

Ruční baliči Pracovníci expedice. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 18000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Z:14.2.2018.A:19.4.2018. Místo výkonu práce Lhotka., Místo vhodné i pro zaměstnaneckou kartu., , Vhodné i pro absolventy bez praxe. Jedná se o práci v chladu. Pracovní doba od 6:00 do 14:30 hodin. Podle potřeby delší pracovní doba pro splnění pracovních úkolů. Pracovní víkendy podle harmonogramu. Jedná se o balení nasbírané produkce podle druhu a váhy a ruční zpracování podle požadavků odběratele. Práce je vhodná pro uchazeče/ky z Bílovce, Klimkovic, Ostravy - Poruby a jejich okolí. Zaměstnanecké výhody: Možnost stravování., Osobní kontakt ve všední dny od 8:00 do 14:30 hodin, na výše uvedené adrese.. Pracoviště: Funghi cz, a.s., 743 01 Bílovec 1. Informace: Vladimíra Jedličková, +420 733 529 688.

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Finanční poradce 20 000 Kč

Finanční a investiční poradci a příbuzní specialisté Referent odboru investic a životního prostředí Městského úřadu Fulnek - investiční technik. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Z:19.4.2018. Místo výkonu práce Fulnek. Platové zařazení: 10. platová třída. Charakteristika vykonávané práce: Zajišťování přípravy investičních akcí, zpracovávání investičních záměrů podle zadání, způsobů financování, projektové přípravy apod. Zpracovávání rozpočtů a plánů nákladů na přípravné a projektové práce. Zajišťování realizace investičních akcí včetně dozorování průběhu realizace investic, výběr a koordinace dodavatelů a jiných účastníků stavby, přebírání prací, příprava, uzavírání a provádění změn smluv, prověřování a zajišťování úplnosti investiční dokumentace a zpracovávání zápisů a protokolů o předání staveb, zajišťování odstraňování nedostatků v průběhu jejich realizace. Průběžná kontrola čerpání finančních prostředků z rozpočtu. Vzdělání: Minimálně vysokoškolské vzdělání v bakalářském studijním programu nebo vyšší odborné vzdělání technického směru. Jiné požadavky: Znalost práce s PC (zejména Word, Excel, PowerPoint), řidičský průkaz skupiny B. Požadované doklady: Profesní životopis se zaměřením na popis vykonávaných činností, ýpis z evidence Rejstříku trestů ne starší než 3 měsíce, ověřená kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání. Zaslané materiály budou uchazečům vráceny spolu s písemným vyrozuměním o výsledku výběrového řízení. Předpokládaný nástup: Dle dohody. Přihláška musí obsahovat: Přesné označení výběrového řízení, jméno, příjmení a titul, datum a místo narození, státní příslušnost, místo trvalého pobytu, číslo občanského průkazu nebo číslo dokladu o povolení k pobytu, jde-li o cizího státního příslušníka, datum a podpis. Přihlášku a výše uvedené materiály doručte na podatelnu městského úřadu do 04.05.2018 na adresu: Městský úřad Fulnek, tajemník městského úřadu, nám. Komenského 12, 742 45 Fulnek, v zalepené obálce s označením VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ č. 4/2018 - neotvírat, s uvedením adresy podavatele. Přihlášky doručené po tomto datu nebudou do výběrového řízení zařazeny (touto lhůtou je stanoveno datum, kdy musí být přihláška doručena na výše uvedenou adresu, nikoliv odeslána uchazečem).. Pracoviště: Město fulnek [2], nám. Komenského, č.p. 12, 742 45 Fulnek 1. Informace: Rostislav Musila, +420 556 770 870.

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 12 500 Kč

Uklízeči a pomocníci ve zdravotnických a sociálních zařízeních Uklízeč ve zdravotnických zařízeních. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12500 kč, mzda max. 13500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Info: Romana Bartoňová tel.: 556 870 183, e-mail: bartonova.romana@therapon98.cz. Pracoviště: Therápon 98, a.s., Štefánikova, č.p. 1301, 742 21 Kopřivnice. Informace: Romana Bartoňová, +420 556 870 183.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Truhlář 20 000 Kč

Truhláři (kromě stavebních) a pracovníci v příbuzných oborech Truhlář/ka. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Místo výkonu práce: Klimkovice, Kontakt: telefonicky, emailem, , Podmínky: řidičský průkaz skupiny B, Možno i absolvent bez praxe, Mzdové ohodnocení dle praxe. Pracoviště: Tomáš bajgar,, Komenského, č.p. 146, 742 83 Klimkovice. Informace: Tomáš Bajgar, +420 603 865 481.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Rozhledna Bílá hora otevírá po zimě své brány

Bílovecký zámek navštěvoval také spisovatel Karl May.

Bílovec: opraví další část zámku i kašnu

Do Beskyd se po letech vrátila vlčí smečka. Žije zde i desítka rysů a medvěd

Po téměř dvou desetiletích se na česko-slovenském pomezí opět pohybuje vlčí smečka. Potvrdilo to sledování velkých šelem, kterému se s pomocí dobrovolníků v takzvaných vlčích hlídkách věnuje Hnutí Duha ve spolupráci s Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR a Správou Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Beskydy.

Dospělý čáp odmítl pustit mladé na komín. Trucovali na druhém až do něho spadli

Nekonečné širé nebe vyměnili nedobrovolně za stísněné prostory komínu. Řeč je o dvou mladých čápech, z kterých se stali ve čtvrtek odpoledne na čas kominíci.

POMOZTE: Ostravská policie hledá vězně na útěku

Policie hledá dvaapadesátiletého Pavla Chabičovského z Ostravy.

Strážníci ve Frenštátě začali měřit rychlost, v měření budou pokračovat

Nejen Policie České republiky, ale také městská policie bude měřit ve Frenštátě pod Radhoštěm rychlost projíždějících vozidel.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT