Na 235 kilometrů dlouhou cestu domů si nepřibalili ani jeden bod, který by se jim v natřískané bitvě o poslední postupové místo do play-off náramně hodil.

Hokejisté Kopřivnice nenavázali na vítězství v Břeclavi a domácí tři body s Valašským Meziříčím a z Vysočiny si domů vezli prohru 2:5. Kopřivničtí tak padli s Žihadly už potřetí v ročníku.

„Zápas se zlomil, pro nás klasicky, deset minut před koncem třetí třetiny. Udělali jsme velké individuální chyby a sami jsme si zápas prohráli." Václav Slabý

V souboji nováčků se jako první radovali domácí, když Vrbu prostřelil již v 6. minutě Horký. Rechova družina pak měla k dispozici dvě početní výhody, ale pozorný Vrba si poradil i s největší šancí Patáka.

V 19. minutě už se ale Moravské Budějovice radovaly podruhé, když v přečíslení zakončil Mikeš.

Závěr první periody však vyšel hokejistům z rodiště Emila Zátopka znamenitě, když ještě v téže minutě snížil po úspěšné dorážce Sluštík. Kopřivnice poté dostala k dispozici svoji první přesilovku a v čase 19:50, kdy se trefil obránce Dusík.

„V první části se hrál docela svižný hokej a bylo hodně důležité, že se nám ještě v první třetině podařilo stáhnout dvoubrankové manko," cenil si šéf kopřivnické střídačky Václav Slabý.

V prostřední části byli kopřivničtí hokejisté daleko nebezpečnější a častěji se dostávali ke střeleckým příležitostem. K jejich obratu však nevedla žádná šance a domácí Šťastný, tak ve druhé dvacetiminutovce ani jednou neinkasoval.

Kopřivnická klasika

Utkání se tak nakonec zlomilo deset minut před třetí sirénou, když Vrba vyrazil ránu Patáku a z dorážky se pak radoval Pěška. Za necelé dvě minuty pak domácí stadionek sledoval, jak bývalý extraligový hráč Havel potrestal chybnou kopřivnickou rozehrávku, když pak vybídl ke skórování Trojana.

Opaření hosté už pak utkání nezdramatizovali a v poslední minutě se na Vrbu řítili hned dva hráči Žihadel, když Mikeš upravil na konečných 5:2.

„Zápas se zlomil, pro nás klasicky, deset minut před koncem třetí třetiny. Ve druhé třetině jsme měli spoustu šancí, ale nic z toho jsme neproměnili. Pak jsme udělali velké individuální chyby a sami jsme si zápas prohráli. Bohužel naše klasika. Přišly velké individuální chyby a utkání jsme si sami prohráli. V zápase se opět projevilo, že někteří hráči na tu soutěž mají, jiní prostě zatím asi ne. Moravské Budějovice jenom čekaly a trestaly naše školácké chyby," kroutil hlavou Slabý.

Zápas tak připomínal první lednové utkání, které Kopřivničtí prohráli v Porubě stejným výsledkem, a kde byl navíc po dvou třetinách stejný stav 2:2. „Byl to úplně stejný průběh. Takhle už jsme ztratili snad desátý zápas v sezoně. Je to o tom, že soupeři takové chyby nedělají a my bohužel ano," dodal kouč Kopřivnice.

Už ve středu čeká Kopřivnici přímá bitva o play-off, když od 18 hodin hostí Opavu, která, stejně jako desátá Břeclav, posbírala 42 bodů. Stejný počet mají na svém kontě, osm zápasů před koncem základní části, i Kopřivničtí. „Jestli chceme pomýšlet na účast v play-off, tak musíme středu bezpodmínečně zvládnout za tři body," uvědomuje si vážnost situace kopřivnický trenér.

II. hokejová liga, sk. Východ, 36. kolo

HC Moravské Budějovice – HC Kopřivnice 5:2 (2:2, 0:0, 3:0)

Branky: 6. Horký (Sobotka, Jaroš), 19. Mikeš (Pěška, Paták), 50. Pěška (Paták, Mikeš), 52. Trojan (Havel), 60. Mikeš (Paták) - 19. Sluštík, 20. Dusík (Marek, Slovák). Rozhodčí: Pokorný – Lainka, Otáhal. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Diváci: 400.

HC Kopřivnice: Vrba – Teper, Čintala, Dusík, Marek, Vydra, Merenda – Červenka, Stránský, Kofroň – Hrubý, Tomášek, Suchý - Slovák, Sluštík, Pargáč. Trenér Slabý.