V letošní sezoně se Kopřivnice potkala s Horním Benešovem již třikrát. Poprvé na ledě soupeře prohrála propastným výsledkem 1:9. V domácí odvetě vyhráli svěřenci trenéra Vladimíra Slováka 4:3. Druhé utkání na ledě mužstva z Bruntálska skončilo nerozhodně 2:2. Před zítřejším duelem má Kopřivnice na prvním místě náskok jednoho bodu. Pokud by zvítězila, prvenství v soutěži jí už nikdo nevezme. Za předpokladu, že v posledním kole v Rožnově pod Radhoštěm Kopřivničtí zvítězí, bude jim k vítězství v soutěži stačit i remíza. Když zítra zvítězí hosté, mohou se o první místo v krajském přeboru připravit už jen sami.

Hokejisté Kopřivnice ví, že hrají o všechno. „Prohra by byla, samozřejmě, velkým zklamáním,“ přiznal trenér Slovák s tím, že na magnet kola se mužstvo připravuje celý týden. „Něco jsme vymysleli, prozrazovat nic nebudu. Snad to vyjde,“ přeje si. Toho, že by se hráčům rozklepala v rozhodujícím okamžiku sezony kolena, nevěří. „Možná těm mladým, ale ti starší si je srovnají. Máme zkušené hráče, není důvod, aby byli nervózní,“ upozornil Slovák, který však ví, že i na straně soupeře bude kvalita.

Ačkoli z posledního zápasu ve Studénce si přivezli Kopřivničtí dvě zranění, do atraktivního duelu prý nastoupí všichni. „Trénujeme čtyři pětky a to ještě nějací kluci chybí,“ řekl a potvrdil, že na led naskočí i Pavel Man, který si z jednoho ze soubojů se studéneckou defenzivou odvezl zlomený nos. „Bude hrát s celoobličejovým krytem. Vyzkoušel ho a nijak ho nelimituje.“

Naposledy Kopřivnice zvítězila v krajském přeboru před čtyřmi lety, do druhé ligy se ale kvalifikačním sítem neprodrala. Letos by si fanoušci kopřivnického hokeje přáli, aby se situace neopakovala. Prvním krokem ale musí být právě zítřejší zápas s Horním Benešovem, a tak se na zimní stadion údajně chystají davy lidí. „Očekáváme slušnou diváckou kulisu. Budeme ji potřebovat. Pokud budou lidi fandit, jen nám to pomůže,“ naznačil Slovák.

Utkání HC Kopřivnice – TJ Horní Benešov začíná zítra, v neděli 10. února, v 17 hodin na zimním stadionu v Kopřivnici.

Zbývající zápasy krajského přeboru, 19. kolo: HC Frýdek-Místek – HC Rožnov pod Radhoštěm, HC Kopřivnice – TJ Horní Benešov, HC Studénka – HK Krnov, 20. kolo: HK Krnov – HC Frýdek-Místek, HC Rožnov pod Radhoštěm – HC Kopřivnice, TJ Horní Benešov – HC Studénka.