„Je to pro mě obrovská pocta a můžu říct, že jsem měl na krajíčku. Ještě k tomu přišlo tolik lidí. Měl jsem tady rodinu, takže to bylo moc hezké. Opravdu mě to potěšilo, i když jsem to měl i s pádem,“ usmál se stále vitální rodák z Hodslavic, jenž připomněl svoji menší kolizi, ke které došlo když přicházel na led.

„Koberec mi podjel a už jsem byl na zadku. Ale já jsem pak říkal, že jsem to spojil s tím, že když jsem tak dlouho chytal v Novém Jičíně za fotbalové áčko, tak jsem udělal schválně takovou robinzonádu,“ smál se otec kytaristy Jaroslava Bartoně z legendární kapely Citron, který patřil k výjimečným sportovním obojživelníkům, když kromě hokeje, hrával na vrcholné úrovní rovněž fotbal, kde nastupoval v brance, ve které vydržel až do svých padesáti let.

BARTOŇ: ZAČÍNAL JSEM NA RYBNÍKU

Jak sám říká, zimní stadion je jeho druhým domovem. Vždyť už dlouhé roky stále vypomáhá v boxu časoměřičů. „Bez hokeje si to vůbec nedovedu představit. Tuhle sezonu jsem ale musel u časomíry vynechat, protože jsem byl nemocný, ale teď už jsem v pořádku a pořád rád pomůžu. Když sedávám na tribuně, tak mi to nějak nepasuje, protože jsem byl vždycky zvyklý dívat se zblízka od ledu. Jinak mě akorát mě bolí koleno, ale pan doktor říkal, že to je věkem,“ pokračoval v dobré náladě bývalý obávaný hokejový centr a fotbalový brankář, který 3. ledna oslaví 80. narozeniny. „No, bude to veselý silvestr,“ přiznala osobnost novojičínského sportu, která zažila, jaké to bylo hrávat hokej na otevřeném stadionu bez střechy. 

POCTA KLUBOVÉ LEGENDĚ! Vedení novojičínského hokejové klubu ocenilo Jaroslava Bartoně  (v modrém) slavnostním vyvěšením dresu s jeho jmenovkou.Zdroj: Deník/Dalibor Tobola

„Je pravda, že někdy hodně nasněžilo, ale vždycky se zápas dohrál. Mě ale nenapadlo, že budu u hokeje celý život, když jsem začínal na rybníku Bocheta, tak si mě tam vyhlédl pan Malina a tím to všechno začalo. S hokejem to ale byly nádherné roky. Vlastně pořád jsou,“ přiznal závěrem s radostí stále aktivní Bartoň, jehož dres je nyní vyvěšen vedle dalšího novojičínského velikána Josefa „Harryho“ Tomana. „Na to, že budu mít dres vedle Jožky jsem nikdy ani nepomyslel. Byli jsme velcí kamarádi a prožili spolu krásné roky,“ uzavřel Jaroslav Bartoň.

Osobnost Jaroslava Bartoně vnímá i současný kouč novojičínských Ďáblů Petr Macháček. „Jako hráče už si ho nepamatuju, ale pamatuju si ho jako člověka, který je na zimáku po celou dobu, kterou jsem tady i já od svého dětství. Vnímám tu jeho osobnost, kterou tady za ty roky zanechal a neustále zanechává. Jsem moc rád, že se těmto lidem dostává zasloužené pocty a myslím si, že to ocení i diváci. Jsem rád, že se na tak důležité lidi novojičínského hokeje nezapomíná a věřím, že jich bude jenom přibývat,“ vyjádřil se hlavní trenér druholigového A týmu.