„Jsem smutný, že nemáme body, ale těší mě výkon, který jsme v Brně předvedli. Byla to porážka se ctí," hovořil po prohře v Brně novojičínský kouč.

Novojičínští nastoupili poprvé v sezoně se třemi útoky, ale v první části hry Technika dokazovala, proč že ještě neztratila ani bod. Trefy v rozmezí pouhých tří minut z holí Jurči a Bučka znamenaly vedení 2:0.

Pětatřicet vteřin ze druhého dějství pak stačilo Novojičínským k tomu, aby Macháček překonal Jekela a snížil na 1:2. V polovině utkání ale vrátil Technice dvoubrankový náskok Benýšek, k němuž se dostala nepovedená rána extraligou ostříleného zadáka Havíře. Zlepšený výkon Nového Jičína přinesl naději pět minut před koncem, kdy se prosadil Robin Gebauer. Ani závěrečný nápor hostů už ale zápas do prodloužení nedostal.

„Technika je mančaft ze špičky, a když jsem viděl, jak jsme je v posledních deseti minutách mačkali, tak mě to moc těší. Byl bych moc rád, kdybychom na tento výkon navázali doma proti Valmezu," připomněl středeční derby, které startuje v Novém Jičíně v 18 hodin, Flašar. V sobotu pak tým kapitána Vašuta cestuje do Karviné, kde startuje utkání už ve 13.30 hodin.

VSK TECHNIKA BRNO – HK NOVÝ JIČÍN 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)

Branky: 14. Jurča (Havíř, Habrovec), 17. Boček (Habrovec), 33. Benýšek (Havíř, Jurča) – 21. Macháček (Ižacký, Mikšan), 55. R. Gebauer (Novotný, Zdeněk). Vyloučení: 5:6. Využití 2:2. Rozhodčí: Slavka – Čuňočka, Kříž. Diváci: 100.

HK Nový Jičín: Chvostek - Hruška, Andrýsek, Vašut, P. Flašar, Cabák, Horák – Lehečka, Novotný, Uhlár – R. Gebauer, Zdeněk, Málek – Mikšan, Macháčk, Ižacký - Kabeláč. Trenér: A. Flašar.

Zbylé výsledky 3. kola: Kopřivnice - Mor. Budějovice 7:5, Karviná - Vsetín 1:2, Poruba - Hodonín 5:1, Břeclav - Val. Meziříčí 2:4, Fr.-Místek - Opava 5:2.