HC Gedos Nový Jičín – HC ZUBR Přerov 1:2 sn. (0:1, 0:0, 1:0 – 0:0 – 0:1)

Domácí vstoupili do utkání velice aktivně a již v první minutě musel gólman Láníček vykopávat betonem pokus Kabeláče. O chvíli později podcenil střelu od červené čáry, puk jej přeskočil a letěl naštěstí kolem tyče. Přerovský gólman byl neustále v permanenci a o chvíli později musel zasahovat i po střele Slabého. Zubři se v úvodu příliš do šancí nedostávali a Šrámkovu pozornost vyzkoušel jen od modré čáry obránce Rajnoha. Z téže vzdálenosti pálil i Jelínek, ale jičínský gólman byl pozorný. Při hře čtyři na čtyři Gulda přihrával Koloničnému, jeho střelu z první Láníček ukryl ve výstroji. V desáté minutě se Gedos mohl dostat do vedení, když Pala nechtěně tečoval puk na vlastní branku, kterou ovšem Láníček zachránil od újmy reflexivním zákrokem. Ve třinácté minutě byli domácí k vedení ještě blíž, když Hruškovský v přesilové hře trefil tyč. V závěru úvodní dvacetiminutovky dostal Lhotský dvě minuty plus osobní trest za vražení na mantinel. V přesilové hře vypálil od modré Sprušil a puk po teči bránících hráčů zapadl za záda překvapeného Šrámka.

Po změně stran předváděly oba týmy aktivní hokej. V úvodu byli aktivnější domácí a Láníček musel několikrát zasahovat v přesilových hrách. Obrovskou šanci spálil v polovině utkání domácí Glabazňa, který minul odkrytou bránu. Po sérii vyloučení na obou stranách měl Sprušil dvě šance a především ta druhá, kdy jel sám na Šrámka, volala po gólu. Přerovský útočník však zvolil prudkou střelu a neuspěl.

Do třetí třetiny vstoupilo Meo s více jak minutu a půl dlouhou přesilovou hrou, ze které ovšem vytěžilo jen střelu Ruska od modré. Domácí mohli vyrovnat po úniku Tomana, jeho střela šla však nad branku. Ve 44. minutě Láníček pokus Hruškovského lapačkou pouze vyrazil a kotouč směřoval těsně kolem tyče. Příležitost si vypracoval na druhé straně také Sprušil, jeho střelu ale Šrámek vyrazil. Ještě v téže minutě ujel domácí Glabazňa, který na poslední chvíli udělal kličku a mezi nohama gólmana Láníčka vyrovnal – 1:1. Poté se střídaly šance na obou stranách, ovšem vítězně ze soubojů vyšli vždy brankáři. V 55. minutě se Zubrům naskytla šance rozluštit tajenku utkání v podobě přesilové hry. V ní Faltýnek pálil od modré, kotouč byl několikrát tečován a odrazil se od konstrukce branky. Podle reakcí některých hráčů Přerova to byl gól, ale rozhodčí rozpažil. Obránce Faltýnek byl při chuti a ránu číslo dvě zastavila tyč. O osudu utkání mohl rozhodnout Glabazňa, který prošel mezi obránci, na Láníčka však nevyzrál a šlo se do desetiminutového prodloužení.

V něm byli mírně aktivnější domácí, kteří vyslali na Láníčka několik střel, ten však držel. Největší šanci měli v přesilové hře. Vašut poslal na přerovského gólmana dvě nebezpečné střely, přičemž u druhé Láníček nevěděl kde má puk. Celá situace naštěstí pro Zubry dopadla dobře a rozhodnout tedy musely samostatné nájezdy.

Každý z trenérů zvolil trojici hráčů, na přerovské straně to byli Čech, Hanák a Ditrich a na straně druhé Vašut, Macháček a Glabazňa. Hosté uspěli ve druhé sérii zásluhou Hanáka, a jelikož Jičín v prvých dvou penaltách Láníčka nepřekoval, záleželo vše na Glabazňovi. Ten však zachoval chladnou hlavu a srovnal. Pokračovalo se tedy v dalších trojicích, ale nikdo spolehlivé gólmany nepřekonal. V sedmé sérii se proti Šrámkovi rozjel Hanák. Nastřelil tyč a od zad gólmana se puk odrazil za brankovou čáru. Meo bylo blízko k vítězství, jelikož Kabeláč musel skóroval. Položil si Láníčka, ale nepodařilo se mu ho přehodit a přerovští fanoušci mohli začít slavit první vítězství s sérii.

Statistika zápasu:

Branky: 45.21 Glabazňa (Toman) – 19.20 Sprušil, rozhodující nájezd Hanák.

Vyloučení: 7:9. Využití: 0:1. Poměr střel: 37:43. Diváci: 925. Stav série: 0:1.

Nový Jičín: Šrámek – Slabý, Vašut, Pokora, Hruškovský, Koloničný, Gulda – Glabazňa, Macháček, Skaloš – Tomášek, Kabeláč, Toman – Uhlár, Škumát, Lhotský. Trenér David Handl

Přerov: Láníček – Novák, Faltýnek, Hruška, Pala, Bauer, P. Rajnoha – Rusek, Hanák, Jelínek – Kolář, Ditrich, Sprušil – Rak, K. Rajnoha, Čech. Trenér Radoslav Svoboda, asistent Lubomír Václavíček.

„Kluci k utkání přistoupili velice zodpovědně. Problém jsme měli na začátku utkání, kdy na nás Jičín vletěl. Jinak se dá říci, že jsme byli o něco lepší a to vítězství jsme si zasloužili,“ řekl bezprostředně po infarktovém závěru Lubomír Václavíček, asistent trenéra přerovských hokejistů.

Semifinálová série dnes pokračuje druhým utkáním na ledě Nového Jičína, tentokrát však až od 18.30 hodin.