"Od poloviny listopadu loňského roku prověřují kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality Nový Jičín okolnosti trestných činů podvodu a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku," uvádí mluvčí moravskoslezské policie Kateřina Kubzová.

Muž ke ztotožnění k případu.Muž ke ztotožnění k případu.Zdroj: se svolením PČR

Jak ke všemu došlo? Dosud neznámý pachatel měl pod legendou napadení bankovního účtu získat od poškozené přístupové údaje do jejího bankovnictví. Následně si vytvořit vlastní virtuální kartu v mobilu a provést několik plateb za zboží v zahraničí.

"Poškozená tak přišla o více jak 700 tisíc korun. Kriminalistům se nyní podařilo získat záběry osob, které by mohly pomoci s objasněním této trestné činnosti," řekla dále mluvčí policie.

Pro dosažení účelu trestního řízení se kriminalisté v souvislosti s prověřováním tohoto činu obrací na veřejnost s žádostí o pomoc a spolupráci při ustanovení osob z fotografií, které by mohly přispět k objasnění výše uvedeného skutku.

"Jakoukoliv informaci, která by mohla vést k jejich ztotožnění, uvítají kriminalisté na telefonním čísle 974 735 344 nebo na lince 158, případně ji sdělte na nejbližší policejní služebně. Také se obracíme na samotné osoby z fotografií, aby se případně samy dostavily na oddělení hospodářské kriminality v Novém Jičíně, ulice Divadelní 879/3. Za informace, které povedou k objasnění skutku, děkujeme," dodala mluvčí policie.