Novojičínští policisté prověřují okolnosti přečinů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

"Dosud neznámý pachatel odcizil z prostor očního oddělení zdravotnického zařízení v ulici Máchova v Novém Jičíně dámský batoh s osobními věcmi a také platební kartou, čímž způsobil škodu přesahující 10 tisíc korun. Policisté nyní získali záběry muže, který by mohl pomoci s objasněním daného skutku," uvádí mluvčí moravskoslezské policie Kateřina Kubzová.

Nahoru a dolů na Velký Javorník pro pomoc malé Gretce, duben 2024
Nahoru a dolů a pak ještě 21krát. Otec a syn zdolali Mount Everest v Beskydech

Pro dosažení účelu trestního řízení se proto policisté v souvislosti s prověřováním tohoto činu obrací na veřejnost s žádostí o pomoc a spolupráci při ustanovení muže z fotografií, který by mohl přispět k objasnění výše uvedeného skutku.

"Jakoukoliv informaci, která by mohla vést k jeho ztotožnění, uvítají kolegové na telefonním čísle 974 735 651 nebo 974 735 671 či na lince 158. Můžete se na ně obrátit i přímo na adrese obvodního oddělení v Novém Jičíně na ulici Vančurova 44. Také se obracíme na samotného muže z fotografií, aby se případně sám policistům přihlásil. Za informace, které povedou k objasnění skutku, děkujeme," dodala mluvčí policie.