V obývacím pokoji se později začal shánět po svém mobilním telefonu. Dospěl k závěru, že mu ho dotyčný ukradl. „V mylném domnění, že mu vzal mobilní telefon a peníze, mu začal prohledávat osobní věci,“ uvedl státní zástupce Vít Legerský s tím, že mezi oběma aktéry došlo k prudké hádce. Muž osočený z krádeže do Miroslava R. sedícího na židli, strčil. Obžalovaný spadl na zem. Když se zvedl, naštvaný popadl sekeru.

„Ve zlosti uchopil do pravé ruky sekeru. Se záměrem poškozeného usmrtit ho na gauči sedícího a následně i ležícího opakovaně udeřil tupou stranou do hlavy,“ dodal Legerský. Napadený muž se rány snažil vykrýt rukama. Utrpěl sice řadu poranění, běsnění ale přežil.

„Přežil jen díky sebeobraně a shodou šťastných okolností nezávislých na vůli obžalovaného,“ konstatoval státní zástupce, který v rámci přednesu obžaloby požadoval pro Miroslava R. za pokus o vraždu dvanáctiletý trest v rámci sazby od deseti do osmnácti let.

Nechtěl jsem zabít

Obžalovaný vinu odmítl. „Cítím se nevinen. Já jsem ho zabít nechtěl. Vím, že jsem ho jednou praštil,“ uvedl obžalovaný. Telefon, kvůli kterému vše vzniklo, našel druhý den. Co přesně se ale v osudnou chvíli stalo, si kvůli alkoholu přesně nepamatoval. Hlavní líčení bude pokračovat výslechem svědků a znalců. Napadený muž v mezidobí zemřel.