Již od poloviny listopadu loňského roku prověřují kriminalisté z Nového Jičína okolnosti trestných činů podvodu a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Po tomto dosud neznámém muži pátrají novojičínští kriminalisté.Po tomto dosud neznámém muži pátrají novojičínští kriminalisté.Zdroj: se souhlasem PČR

Dosud neznámý pachatel měl pod legendou napadení bankovního účtu získat od poškozené ženy přístupové údaje do jejího bankovnictví. Následně si zkušeně vytvořil vlastní virtuální kartu v mobilu a provedl několik plateb za zboží v zahraničí. Poškozená žena tak přišla o více než 700 tisíc korun. Kriminalistům se nyní podařilo získat záběry osob, které by mohly pomoci s objasněním této trestné činnosti.

Vodní nádrž Čerťák, kde mohou lidé narazit na vodní užovku, 15. 5. 2024.
Had na Čertáku u Nového Jičína polekal rekreanty. Rizikem jsou ale spíš sinice

„Pokud by veřejnost disponovala jakoukoliv informací o hledané dvojici, která by mohl kriminalistům přispět k objasnění výše uvedeného skutku a ke ztotožnění neznámého muže a ženy, obraťte se na policisty na telefonním čísle 974 735 344 nebo na lince 158, případně ji sdělte na nejbližší policejní služebně. Také se obracíme na samotné osoby z fotografií, aby se případně samy dostavily na oddělení hospodářské kriminality v Novém Jičíně v ulici Divadelní," řekla policejní mluvčí Kateřina Kubzová.