Požár byl na tísňovou linku ohlášen patnáct minut před šestnáctou hodinou a jako první byli na místě policisté, kteří ihned započali s evakuaci osob ze dvou vyšších pater domu. Následně se k nim přidali hasiči, kteří jednoho obyvatele vchodu zachránili v transportní plachtě.

„Celkově bylo evakuováno 16 osob. Několik z nich bylo s dýchacími obtížemi předáno zdravotníkům, včetně jednoho policisty, který se nadýchal zplodin hoření,“ uvedla policejní mluvčí Soňa Štětínská.

Čtyři jednotky hasičů dostaly požár bytu pod kontrolu přibližně za 20 minut. Další hodinu zabrala celková likvidace požáru, včetně přetlakového odvětrání zakouřených prostor.

Ilustrační foto.
Strážníci Městské policie Příbor zahájí značení jízdních kol syntetickou DNA

„Od počátku jsme měli od oznamovatele k dispozici informaci o tom, že došlo k požáru nabíjené baterie k elektrokoloběžce, takže bylo snazší se rychle zorientovat. Baterii elektrokoloběžky zasahující hasiči uložili pomocí páčidel do pekáče, který našli v hořící kuchyni a ten následně zalili vodou,“ popsal mluvčí HZS MS kraje Jakub Kozák.

Zraněno bylo nakonec pět osob, včetně onoho policisty, kterým hasiči do příjezdu zdravotníků poskytovali předlékařskou první pomoc a podali i kyslík pro dýchání.

Zdroj: Youtube

„Jednalo se o tři muže a dvě ženy ve věkovém rozpětí pětatřicet až devětašedesát let. U všech došlo k nadýchání zplodinami hoření. Pacienti byli při vědomí a mimo přímé ohrožení života. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče je sanitní vozidla transportovala do spádové novojičínské a ostravské Fakultní nemocnice,“ zakončil za zdravotníky jejich mluvčí Lukáš Humpl.

Rychlým zásahem hasiči uchránili v bytě a okolí hodnoty za 2,5 milionu korun. Nyní se bude prověřovat příčina vzniku požáru.