Operační středisko hasičů přijalo informaci o požáru rodinného domu v Jistebníku, okres Nový Jičín, 12 vteřin po půlnoci. Na místo vyjeli profesionální hasiči ze stanic Bílovec a Nový Jičín, doplnili je dobrovolní hasiči z Jistebníku, Klimkovic, Studénky a Bílovce.

Podívejte se na video ze zásahu hasičů

Zdroj: Youtube

"Při příjezdu prvních jednotek hasičů byly vidět plameny, které šlehaly z pod střechy rodinného domu. Hasiči na hašení nasadili celkem sedm vodních proudů, dva z nich vnitřní zásahovou cestou do podkroví domu. Hasiči dále zabránili rozšíření požáru na tři zaparkovaná vozidla vedle domu a také ochlazovali dvě tlakové láhve," uvedl pro Deník mluvčí moravskoslezských hasičů Lukáš Popp.

Venkovní bazén.
Chystá se rekonstrukce bazénu. Pro Nový Jičín to bude největší investice roku

Další proudy směřovaly na likvidaci požáru střechy. Toto jim však komplikovaly dráty elektrického vedení, které vedly v blízkosti střechy, proto byl na místo povolán pracovník společnosti ČEZ, který celou ulici, na dobu nezbytně nutnou k provádění zásahu, odpojil od elektrické energie.

Postraumatická péče

"Na rozebírání a dohašovaní střechy byla na místo vyslána i automobilová plošina, na vyhledávání skrytých ohnisek hasiči používali termokamery. Zásah hasičům komplikovalo počasí a rozbahněný terén v okolí domu," řekl dále mluvčí hasičů.

Rodinný dům, před příjezd hasičů, opustili jeho majitelé, kteří našli dočasné útočiště u svých sousedů. I přes tuto výraznou pomoc sousedů byl na místo povolán intervent postraumatické péče z řad hasičů, který majitelům poskytoval svou péči po celou dobu zásahu. S majiteli také prošel, po uhašení, i poškozený dům a byl jim nadále k dispozici.

Sdílená kola se stala oblíbenou součástí několika měst v kraji. Ilustrační snímek.
Novinka v Kopřivnici. Od jara tu lidé budou moci jezdit na sdílených kolech

"Požár se podařilo dostat pod kontrolu během jedné hodiny, další hodinu a půl zabrala jeho likvidace. Na místě události zůstala na dohled místní jednotka dobrovolných hasičů z Jistebníku. Zásah se obešel bez zranění jak majitelů domu, tak i zasahujících hasičů. Škoda způsobená požárem byla vyčíslena na tři milióny korun, dalších pět miliónu korun hasiči svým zásahem uchránili. Příčina vzniku požáru je stále v šetření," dodal mluvčí hasičů.