Against The Wall, neboli Proti zdi, se jmenuje akce, jejíž již dvanáctý ročník se uskuteční v sobotu 4. září v areálu dětského tábora Spálovský mlýn v Klokočůvku u Oder.

Against The Wall je vlastně hudební festival, který každoročně přináší solidní hudební menu. Na své si přijdou příznivci prakticky každé muziky. Akci poprvé zorganizovalo v roce 1998 občanské sdružení Maká. Byla to spontánní reakce na skutečnost, že velká část území podél řeky Odry měla skončit pod vodou. Společnost Energotis totiž tehdy uvažovala, že na místě dnešního tábora a v jeho okolí postaví Přečerpávací vodní elektrárnu Spálov. Voda v obrovské nádrži, která by vznikla, by zalila stále ještě „panenské“ údolí a odsoudila by majitele více než stovky nedalekých chat k rekreaci poblíž 47 metrů vysoké přehradní hráze. Nedaleko odtud se navíc nachází poutní místo Panny Marie ve skále. „Tou akcí chceme protestovat proti této zdi i ostatním nesmyslnostem, které si na sebe vymýšlí část lidské civilizace,“ uvedl před prvním ročníkem David Sedláček ze sdružení Maká.

Také letos se návštěvníci budou moci seznámit s tím, co bylo v lokalitě zamýšleno, zároveň si mohou poslechnout muziku v podání pěti kapel. Postupně se ve zhruba hodinových blocích představí opavské skupiny Midnight Cafe, Kumulus a Jazz 3 Tropppau. Pozdní večerní vystoupení bude patřit pustějovské kapele Nevím a závěr obstará opavský Bassurazz sound systém. Plánovaný program vystoupení začíná v 16.00 hodin.