Vše začne na novojičínských Skalkách v 17 hodin, kdy se k autogramiádě postaví právě muzikanti nástupnické kapely Charlie Straight jménem Lake Malawi v čele s frontmanem Albertem Černým. „Zároveň začne velká akce pro teenagery pod názvem Bahno a v 18 hodin začne Fun time – vystoupení tanečních skupin SVČ Fokus. Celou akci bude moderovat Martin Jakůbek," potvrdili v pozvánce pořadatelé.

Hudební program začne v 19 hodin koncertem kapely Dolls In the Factory. Poprocková skupina z Frýdku-Místku, která v loňském roce vydala debutové album Statue, má za sebou velkou zkušenost s kapelou Kryštof, které dělala předskokana na velkém turné.

Richarda Krajča dokonce zaujala natolik, že ji pozval ke koncertování také na svých blížících se Kryštofkempech.

Hlavní hvězdou večera bude od 20.10 Lake Malawi. Nový projekt Alberta Černého nahrazuje kapelu Charlie Straight, která se rozpadla loni na podzim. „Prostě dál píšu písničky a chci je hrát živě na koncertech s kapelou. To, že se nová kapela už Charlie 
Straight nejmenuje, byla gentlemanská dohoda, kterou jsme uzavřeli, a je to tak naprosto správně," vysvětlil Albert Černý.

Kapela má podle svých slov už materiál pro celou jednu desku. Nejvíce se ale těší na živé hraní a představení novinkových skladeb publiku. Celý večer uzavře koncert poprockových Cookies z Přerova.

Vítání prázdnin se koná v Novém Jičíně v areálu na Skalkách v pátek 27. června od 17 hodin.

Michal Merenda