Babička je erotická tragikomedie o stárnoucí ženě, která chce vrátit čas. 55 letá Tamara má už dost mužů své generace, které vidí jako neustále rozumující, zatrpklé a zbavené všech ideálů. Podává si inzerát: Zralá, mírně zvrhlá žena, hledá chlapce od 18ti do 24 let.

Přihlásilo se jí 650 chlapců….Od té doby nic jiného nedělá, než třídí inzeráty, vybírá si chlapce a setkává se s nimi. Záhy zjistí, že jim nahrazuje matku, učitelku sexu, léčitelku duše. Dokumentární film o babičce, která se musí vyrovnat nejen se stárnutím.

Samostatnou kapitolou snímku jsou muži. Všichni souhlasili s tím, že se jejich příběh s Tamarou bude natáčet, někteří pak svůj souhlas vzali raději zpět. „V každém případě se ale ukázalo, že seznámit se s dívkami v pro ně přiměřeném věku a k tomu ještě kdysi běžným způsobem, už neumějí. Odhadnout z jejich chování a z toho, co řekli, proč si vybrali právě Tamaru, je ale jednoduché – všichni prostě věřili tomu, že si budou alespoň jednou připadat jako chlapi!“ napsal ve své recenzi k filmu Zdeněk Urban v magazínu Premiere.

Novojičínský Biograf Artefakt uvede Babičku v sobotu 21. března od dvaceti hodin. (mer)