Pravidelná akce kopřivnického Domu kultury, v níž se dřív pravidelně kloubila podvečerní pouť s kulturou, se bude konat i tento rok na den svatého Bartoloměje. Stejně jako loni ale bude určena především místním kopřivnickým a okolním kapelám, aby na ní předvedli své umění a vysloužili si něco koncertních ostruh.

Hrát se bude jako vždy na prostranství před Kulturním domem Kopřivnice, akce je naplánována už na tu sobotu. Hudebně půjde o všehochuť, jednotícím prvkem budou převážně kytary a rock. I v těchto mezích se ale dá nabídnout mnoho odlišného a důkazem budou jednotlivé kapely, které v Kopřivnici vystoupí.

Na úvod se představí teprve dvouletá štramberská heavymetalová kapela Aperion, která v současnosti prochází ustalováním sestavy, přesto je příslibem do budoucna. Dívčí rocková kapela Crooty zase nedávno vystoupila na novojičínských Skalkách v rámci Jičínfestu. „Vařečky, hrnce a pokličky jsme vyměnily za hudební nástroje, na něž vyluzováním zkreslených i čistých zvuků hrajeme songy starých dobrých rockových mistrů - aneb od někoho se učit musíme,“ napsaly o sobě holky na serveru Bandzone.

Stále ještě novou kapelou na místní scéně jsou The Challange, kytaroví poppunkoví muzikanti, kteří se prezentují českými texty. ToDash zase nabídnou styl pop/emo/core. Pokud netušíte, o co jde, přijďte si jejich lehce zasněný punk poslechnout. Trochu podobní jsou Unstable, hrající alternativní nezávislý rock, jen jsou více přímočaří a drží se anglických textů.

Rocknrollovou radost nabídnou Wooden Sleeping Bag. Skupina vznikla na sklonku dubna roku 2010 a od té doby se snaží posluchačům dodávat radost z rockové hudby až do jejich srdcí. Hraje povětšinou tvorbu vlastní, občasně i převzatou. Poslední kapelou, která předvede své umění, je štrambersko-kopřivnický trojlístek Zvrácené umění hrající punk-ska.

Bartolomějský večer spojený s přehlídkou kopřivnických kapel se koná v sobotu 28. srpna na prostranství před Kulturním domem Kopřivnice od 15 hodin. (mer)