Jejich tvorba čerpá snad ze všech zákoutí hudby – nejčastěji jsou v ní slyšet inspirace latinjazzu a funky, ale naleznete také ohlasy fusion, moderního jazzu nebo vás může překvapit melodie velmi blízká vážné hudbě.

„Zakládáme si především na silných melodiích, propracovaných aranžích posouvajících skladby nečekanými směry, vyzrálých instrumentálních výkonech a pevné rytmice v podání basisty Lukáše Čunty a bubeníka Matěje Drabiny,“ řekl o kapele Láďa Muroň, jehož příčná flétna dodává zvuku kapely barvu, která je málo k slyšení nejen u nás.

„Rádi si hrajeme s kompozicemi a experimentujeme s tématy předtím, než se ustálí konečná podoba skladby. Baví nás překvapovat a nebojíme se jít na hranice našich hudebních možností – to dodává naší hudbě energičnost a dynamiku, kterou dále umocňuje naše nadšení pro hudbu jako takovou.“

Kapela samotná vznikla v roce 2004 a její muzikanti jsou již známí v mnoha klubech na Moravě, na Slovensku, navštívili i daleké Finsko a zahráli si také na festivalu Colours of Ostrava. V Novém Jičíně tentokrát představí nové i osvědčené skladby. Všichni členové se věnují také studiu hudby, ať už prezenčně na Ježkově konzervatoři v Praze či v brněnské konzervatoři, nebo také soukromě jako studenti předních českých jazzmanů.

Díky tomu se Behind the Door neustále vyvíjí a posunuje kvalitativně i po zvukové stránce a zároveň je i další hudební školou všech svých členů a prostorem pro realizaci načerpaných inspirací. V roce 2008 Behind the Door získali druhé místo na soutěži mladých kapel všech žánrů Líheň.

„Vzhledem k počtu 160 zúčastněných kapel toho roku a nemasovému charakteru naší hudby považuji toto umístění za výrazný úspěch.“ podotýká kytarista Radim Přidal. Kapela Behind the Door zahraje v novojičínském hudebním klubu Galerka na Staré poště v pátek 27. ledna od 20 hodin.

-mer-