K pití a jídlu přichystali zástupci rádia Čas doprovodný program na pódiu. Kromě hudebního programu se mohou účastnici těšit na vystoupení sportovců z bíloveckého a novojičínského klubu Thaiboxu či komentované prohlídky zámku. Kastelán bude vyprávět originální příběhy o šlechticích, kteří zde žili. Pro děti bude připravený dětský koutek s nejrůznějšími atrakcemi a hrami.

„Jsme rádi, že zámecké nádvoří ožije další pěknou akcí. Věříme, že se u nás Beer Fest zabydlí a stane se možná i tradicí,“ dodala starostka města Renata Mikolašová.

Organizace festivalu se ujal majitel místní restaurace U holubů Petr Holub s kolegou Jiřím Hejdou. „Říkali jsme si, že je škoda, že podobné pivní slavnosti nejsou i u nás, tak jsme se rozhodli je uspořádat,“ vysvětlil Petr Holub. K mání budou piva běžná, piva z minipivovarů i nejrůznější ležáky a speciály.

„K zakousnutí nabídneme grilovaná žebírka, kolena, steaky, křidélka, brambory, haluška, ale i klasické párky a klobásy nebo palačinky pro děti,“ popsal nabídku organizátor.

Akce začíná ve čtrnáct hodin. Vrcholit bude promítáním snímku Bohemian Rhapsody v letním kině. Film začne po setmění, nejdříve kolem půl deváté.