Letošní a celkem už šestý ročník rockového festivalu Easter rock minifest přinese především tradiční kvalitu. „Minifest je nezisková akce s cílem pobavit jinak málo zábavný Bílovec a okolí. Proč to děláme? Proč ne,“ vysvětlují lakonicky jeho původ organizátoři na svých webových stránkách.

Hlavním tahounem by měli být Rattle Bucket. Brněnským rock-crossoveristům se loni podařil obrovský úspěch, který může této talentované trojici výrazně pomoci exportovat její tvorbu do celého světa. Tím úspěchem bylo natáčení v profesionálním studiu v Anglii. Z jejich muziky čiší hlavně osobitost, naléhavost a snaha dotáhnout to někam dál. Ideální pro večery, kdy máte chuť ze sebe vybít všechen vztek a agresi.

Z domácích kapel jmenujme třeba The Truth is Out There ze Studénky. Čeká nás slušná porce elektroniky.Jestli se vám líbí například Ester Shikari, budete nadšeni. „Ovlivňuje nás spousta hudby, já hodně ulítávám na dubstepu – Skrillex, Rusko atd. Ale baví mě další tuny muziky, třeba všechno od M. Pettona, nebo Amona Tobina.V podstatě se jedná o společný projekt  členů Crashpoint  a Pipi-Dupu, který však přerostl v regulérní kapelu.

Vlajky Novojičínska ponesou také Thieves in Streets. Bílovečtí rebelové nedávno představili svoji nahrávku. Melodické zpěvy jsou doplňovány screamem. Domácí fanoušci o sobě určitě dají zase vědět. Totéž ale čeká i druhý host z bílovické hudební scény Illegal Illusion. Emotivní muziku těchto zástupců severomoravského grunge znají fanoušci tohoto žánru velmi dobře a rozhodně se na ně budou těšit. Ty nehlubší kořeny této kapelky mají až čtrnáct let, kdy se Illegal Illusion vyklubalo z Bacterie a jejich první album Thread vzbudilo velký ohlas mezi kritiky i fanoušky.

No a zástupcem Kopřivnice bude Todash. Mladíci z Kopru už se vidí v Americe a sypou jeden breakdown za druhým.

Velikonoční Minifest vypukne v bílovickém Domě kultury v sobotu 7. dubna od 19 hodin. (mer)