V akustickém koncertu vystoupí tuto sobotu vnovojičínském Biografu Artefakt bluegrassová skupina Petr Brandejs Band ve složení Petr Brandejs - banjo, Vilma Orlitová – kontrabas a Ondra Kozák - kytara, housle. Její pozvání tentokrát přijali i hosté, učitelé 3. zimní bluegrassové dílny Petr Brandejs Bandu. Na kontrabas tak zahraje i Pavel Brandejs, na mandolínu Jan Máca a na banjo Filip Baťo.

Skupina Petr Brandejs Band vznikla už v roce 1995 a v krátké době se prosadila do špičky bluegrassových kapel v České republice, kde se i přes několik změn v obsazení stále drží. „Já měl štěstí, že hned na začátku mi spolupráci přislíbili mimořádně šikovní mladí muzikanti, což se později projevilo vjejich dalších hudebních angažmá, např. Martin Ledvina, Honza Máca nebo Sváťa Štěpánková. Vzpomínám na tu dobu rád, i když už jsem způvodní sestavy vPBB jediný,“ připomněl nedávno Petr Brandejs.

Na vystoupeních bandu můžete slyšet tradiční bluegrass, ale i skladby z oblasti swingu a country. Za deset let své existence hrál na festivalech v Čechách i v zahraničí, v roce 2001 byl na prestižním nizozemském festivalu EWOB zvolen diváky nejlepší skupinou v konkurenci asi 30 skupin z celé Evropy a dále už jako trio se umístil v roce 2005 na místě třetím.

Vnovojičínském Biografu Artefakt zahraje Petr Brandejs Band vsobotu 9. února od 19 hodin. (mer)