V režii Jana Buriana přiveze Divadlo Radka Brzobohatého se samotným Radkem Brzobohatým a Hanou Maciuchovou v čele do studéneckého Dělnického domu hru moderního anglického dramatika Donalda Churchilla Chvilková slabost. „Je to současná anglická hra na téma tak důvěrně známé, tedy manželství, ve kterém vzniká nespočet komických situací s překvapivým rozuzlením. I zdánlivě ukončená kapitola může mít přece jen pokračování, ani prohraný boj nemusí být zdaleka ztracen,“ popisují základní osu dramatu organizátoři v oficiální pozvánce. Příběh je prostý, stárnoucí manželé Tony a Audrey si přestávají odpouštět a tolerovat své špatné vlastnosti a navzájem se odcizují, a to až k fázi hledání nových partnerů. Do toho vstupuje jejich mladá dcera, která si usmyslí své rodiče opět vrátit k sobě. Hudbu ke hře složil, aranžoval a nahrál Ondřej Brzobohatý.

Autor hry Donald Chrchill byl velmi úspěšným a plodným dramatikem. Psát ovšem začal až ve třiceti letech a to nejprve pro rozhlas a televizi. Do té doby působil například jako elév v časopise Darthmouth Chronicle, kurýr v Two Cities Film či jako divadelní a filmový herec. Uznávaným a hraným autorem se stal především díky svým divadelním komediím. V Čechách je velmi populární jeho komedie Natěrač. Ostatní hry jako například Manžel herec, Okrajové výhody, Slabá chvilka či Manželský atest jsou u nás hrány bohužel stále málo nebo vůbec. Angličan Churchill byl pověstný i tím, že si ve svých hrách často napsal výbornou hereckou příležitost pro sebe a ve finále své herecké působení omezil pouze na účinkování ve svých komediích.

Komedii Donalda Churchilla Chvilková slabost zahraje Divadlo Radka Brzobohatého ve studéneckém Dělnickém domě ve čtvrtek 18. září od osmnácti hodin. (mer)